LM.plSportGodlewski znów zwycięża, Damian Dzwoniarski trzeci

Godlewski znów zwycięża, Damian Dzwoniarski trzeci

Nie minął nawet miesiąc nowego roku, a Mateusz Godlewski ma już na koncie dwa medale Pucharu Polski. Do srebra w rywalizacji juniorów dołożył złoto w III Pucharze Polski Seniorów.

Nie minął nawet miesiąc nowego roku, a Mateusz Godlewski ma już na koncie dwa medale Pucharu Polski. Do srebra w rywalizacji juniorów koninianin dołożył złoto w III Pucharze Polski Seniorów.

W turnieju rozgrywanym w Koninie Godlewski nie miał sobie równych, choć w finale o jego zwycięstwie zadecydował tylko jeden punkt. W ćwierćfinale koninianin pokonał Jakuba Ocińskiego (AZS AWF Katowice) 15/12, a w półfinale Krzysztofa Kaczkowskiego (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15/10. W finale Godlewski mierzył się z Karolem Lademannem. Reprezentant KKSz Konin zwyciężył 15/14, zdobywając tym samym złoty medal.

Na tym jednak dorobek medalowy gospodarzy się nie zakończył. Do półfinału dotarł również Damian Dzwoniarski. Najpierw koninianin pokonał swojego kolegę z drużyny - Adriana Stanisławskiego - 15/8, a w półfinale uległ Karolowi Lademannowi 11/15, zajmując tym samym trzecie miejsce. Adrian Stanisławski ostatecznie uplasował się na miejscu szóstym.

Gorzej wiodło się szablistkom KKSz Konin, z których żadna nie zakwalifikowała się do czołowej ósemki. Najwyżej - na dziewiątym miejscu - znalazła się Sylwia Matuszak. Turniej kobiet wygrała Bogna Jóźwiak (O.Ś. AZS Poznań), pokonując w finale Martynę Komisarczyk (AZS AWF Warszawa) 15/10.

Kolejne szermiercze zawody w Koninie już za tydzień. Tym razem w III Pucharze Polski zmierzą się juniorzy młodsi.

Szabla kobiet:
1. Bogna Jóźwiak (O.Ś. AZS Poznań)
2. Martyna Komisarczyk (AZS AWF Warszawa)
3. Marta Puda (TMS Sosnowiec)
3. Matylda Ostojska (AZS AWF Warszawa)
5. Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa)
6. Katarzyna Kędziora (O.Ś. AZS Poznań)
7. Angelika Wątor (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
8. Karolina Kaleta (AZS AWF Warszawa).

Miejsca zawodniczek KKSz Konin:
9. Sylwia Matuszak, 11. Fabianggela Ruido Alfonzo, 15. Weronika Waleriańczyk, 21. Małgorzata Zawodniak.