LM.plSportSzablistki z medalami, szabliści bez. Puchar Polski Juniorów

Szablistki z medalami, szabliści bez. Puchar Polski Juniorów

Dwa krążki wywalczyły reprezentantki KKSz Konin w rozgrywanym w Koninie III Pucharze Polski w szabli. Żaden z szablistów nie awansował natomiast do finałowej ósemki.

W rywalizacji kobiet najlepiej spośród zawodniczek KKSz Konin spisały się Małgorzata Zawodniak i Weronika Waleriańczyk. Ta pierwsza w ćwierćfinale pokonała Julię Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 15/8, a w półfinale swoją klubową koleżankę - Weronikę Waleriańczyk 15/10. Dopiero w finale koninianka musiała uznać wyższość rywalki. Turniej wygrała Marta Okine (AZS AWF Warszawa), pokonując Małgorzatę Zawodniak 15/14.

Koninianka wywalczyła srebrny medal, a na trzecim miejscu rywalizację zakończyła Weronika Waleriańczyk. Dziesiąte miejsce przypadło w udziale Aischy Hadj Bachir, a dwie lokaty niżej uplasowała się Natalia Wysocka.

Żaden z konińskich szablistów nie awansował do czołowej ósemki turnieju. Najwyższe miejsce wywalczył Hubert Glasner, zajmując dwunastą lokatę. Turniej mężczyzn wygrał Marcin Lipiński z Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego, pokonując w finale reprezentanta AZS AWF Warszawa - Machała Batogowskiego - 15/10.

Kolejne zawody już w następny weekend. W Padwie we Włoszech rozegrany zostanie Puchar Świata Seniorów, a Polskę reprezentować będą m.in. Damian Dzwoniarski i Adrian Stanisławski. W Warszawie odbędą się natomiast Mistrzostwa Polski Juniorów.