LM.plSportSokół dwukrotnie prowadził i przegrał sparing z ŁKS Łódź

Sokół dwukrotnie prowadził i przegrał sparing z ŁKS Łódź

Przemysław Kędziora i Łukasz Cichos strzelali w środę bramki dla Sokoła Kleczew w meczu kontrolnym przeciwko ŁKS Łódź. Ostatecznie jednak górą był zespół z Łodzi.

W środę w Grodzisku Wlkp. spotkali się liderzy dwóch grup III ligi - Sokół Kleczew (lider grupy II) i ŁKS Łódź (lider grupy I). Zawowocowało to ciekawym i wyrównanym meczem, który ostatecznie wygrali jednak łodzianie.

Dwukrotnie prowadzenie w spotkaniu obejmował wcześniej zespół Marcina Woźniaka. Pierwsza bramka padła w samej końcówce pierwszej połowy. Do siatki ŁKS trafił Przemysław Kędziora, wykorzystując zamieszanie w polu karnym łodzian po rzucie rożnym. Do szatni Sokół schodził prowadząc.

Łodzianie wyrównali tuż po przerwie. Po dośrodkowaniu piłkę głową do siatki skierował Maksymilian Rozwandowicz. Już chwilę później kleczewianie znów prowadzili. Tym razem prostopadłą piłkę posłał Tomasz Kowalczuk, a sytuację sam na sam wykorzystał Łukasz Cichos.

Tym razem na wyrównanie łodzianie musieli poczekać siedemnaście minut. Błąd popełnił Kacper Gajdemski - jego zbyt krótkie wybicie przejął Patryk Bryła, dając znów remis ŁKS. Pięć minut później decydującego gola zdobył Maksymilian Rozwandowicz. Sokół uległ łódzkiemu zespołowi 2:3.

W środowym starciu oprócz Kacpra Gajdemskiego wystąpił również drugi z testowanych piłkarzy - Jan Paczyński. Jak informuje oficjalna strona Sokoła Kleczew, obaj zawodnicy nie przekonali do siebie trenera Marcina Woźniaka i żaden w Kleczewie nie zostanie.

Kolejny mecz kontrolny kleczewianie zaplanowany mają na 4 lutego. W Gnieźnie Sokół zmierzy się z IV-ligową Kujawianką Izbica Kujawska.

ŁKS Łódź - Sokół Kleczew 3:2 (55', 82' Maksymilian Rozwandowicz, 77' Patryk Bryła - 45' Przemysław Kędziora, 55' Łukasz Cichos)

ŁKS Łódź: Przemysław Kazimierczak (46' Michał Kołba) - Damian Guzik (46' Paweł Pyciak), Mariusz Cichowlas (46' Jan Sobociński), Aleksander Ślęzak (46' Kamil Juraszek), Jakub Nowak (46' Łukasz Kopka), Dawid Sarafiński (46' Damian Nowacki), Mateusz Gamrot (46' Piotr Pyrdoł), Przemysław Kocot (46' Maksymilian Rozwandowicz), Artur Golański (46' Patryk Bryła), Patryk Szymański (46' Jakub Kostyrka), Jevhen Radionov (46' Maksym Kowal).

Sokół Kleczew: Kacper Gajdemski – Wiktor Patrzykąt, Tomasz Koziorowski, Sebastian Śmiałek, Bartosz Andrzejewski (46' Robert Jędras), Jakub Dębowski, Tomasz Kowalczuk, Emile Thiakane (55' Jakub Antosik, Przemysław Kędziora (46' Norbert Grzelak), Arkadiusz Bajerski, Jan Paczyński (46' Łukasz Cichos).

źródło: sokol.kleczew.pl/lkslodz.pl