LM.plSportRzgów Cup 2017. W finale dwóch Górników lepszy ten z Kłodawy

Rzgów Cup 2017. W finale dwóch Górników lepszy ten z Kłodawy

Górnik Kłodawa i Górnik Konin spotkały się w finale drugiego turnieju z cyklu Rzgów Cup 2017. Tym razem w hali sportowej w Rzgowie rywalizowali młodzicy starsi.

W sobotnich zawodach wzięło udział osiem drużyn - po dwie ekipy GKS Rzgów i Tulisii Tuliszków, Warta Rumin, Warta Kramsk, Górnik Konin i Górnik Kłodawa. Tradycyjnie, pierwszy etap rozgrywany był w dwóch grupach. Cztery najlepsze zespoły awansowały następnie do półfinałów.

W pierwszym spotkaniu o finał Górnik Konin pokonał Wartę Kramsk 4:2. W drugim starciu Górnik Kłodawa zwyciężył z GKS I Rzgów 1:0. W finale dwóch Górników lepszy okazał się zespół z Kłodawy. Drużyna z powiatu kolskiego zwyciężyła 1:0 i wygrała cały turniej. Trzecie miejsce wywalczyła Warta Kramsk, pokonując reprezentanta gospodarzy 2:1.

W Rzgowie została natomiast statuetka dla króla strzelców, którą otrzymał zdobywca pięciu goli Kacper Kubiak. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Mikołaja Łuca z Górnika Kłodawa, a najlepszym zawodnikiem okazał się Jakub Kwiatkowski z Warty Rumin.

Turniej młodzików starszych był drugim z cyklu Rzgów Cup 2017. Kolejny już w przyszłą sobotę. Tym razem w Rzgowie zagrają orliki.