LM.plSportRojewski na testach w Kleczewie. Sokół wygrał 4:1

Rojewski na testach w Kleczewie. Sokół wygrał 4:1

Drugi sparing podczas zimowego okresu przygotowawczego wygrał zespół Sokoła Kleczew. W sobotę na testach u lidera III ligi przebywał Maciej Rojewski.

Drużyna Marcina Woźniaka tym razem mierzyła się jak dotąd z najsłabszym teoretycznie rywalem. Przełożyło się to na wynik starcia. Sokół pokonał Kujawiankę Izbica Kujawska 4:1, notując tym samym drugą wygraną w zimowym okresie przygotowawczym.

Do przerwy Sokół z IV-ligowcem jednak tylko remisował. Najpierw wynik dla kleczewian otworzył Tomasz Koziorowski. Po odegraniu Patrzykąta na skrzydło Koziorowski zbiegł z piłką do środka i strzałem przy dalszym słupku pokonał bramkarza z Izbicy Kujawskiej. Do wyrównania doszło sześć minut później. Po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska jeden z zawodników Kujawianki strzelił gola na 1:1.

Po zmianie stron na boisku dominował już Sokół. Już w 55. minucie piłkarzom Marcina Woźniaka udało się ponownie wyjść na prowadzenie. Piłkę przed polem karnym rywali odebrał Emile Thiakane i strzałem w okno pokonał bramkarza rywali. W 79. minucie było już 3:1. Tym razem na listę strzelców wpisał się ponownie Tomasz Koziorowski, a asystę zaliczył Przemysław Kędziora. Wynik w końcówce starcia ustalił osiemnastoletni Kacper Przebieracz.

Dla Przebieracza był to kolejny mecz kontrolny, w którym dostał szansę pokazania swoich umiejętności w pierwszej drużynie. W starciu z Kujawianką Izbica Kujawska trener Marcin Woźniak testował rownież Macieja Rojewskiego. Wiadomo również, że w Sokole do końca sezonu zostanie Wiktor Patrzykąt. Piłkarz w ostatnim czasie przebywał na testach w Olimpii Elbląg i Warcie Poznań.

Kolejny mecz kontrolny czeka kleczewian w przyszłą sobotę. W Wągrowcu zmierzą się z tamtejszą Nielbą.

Kujawianka Izbica Kujawska - Sokół Kleczew 1:4 (14', 79' Tomasz Koziorowski, 55' Emile Thiakane, 87' Kacper Przebieracz)

Sokół Kleczew: Daniel Szczepankiewicz (70' Adam Kwiatkowski) - Maciej Rojewski (70' Kacper Przebieracz), Sebastian Śmiałek, Wiktor Patrzykąt (45' Robert Jędras), Bartosz Andrzejewski, Arkadiusz Bajerski, Tomasz Kowalczuk, Emile Thiakane, Jakub Dębowski, Tomasz Koziorowski, Przemysław Kędziora.