LM.plSportPińczuk nie dla Górnika, Paczyński już wypożyczony

Pińczuk nie dla Górnika, Paczyński już wypożyczony

Wysokim zwycięstwem z Lubuszaninem Trzcianka zakończył się kolejny zimowy sparing Górnika Konin. W ostatnich dniach rozstrzygnęło się również kilka kwestii personalnych w biało-niebieskim zespole.

W sobotę w Poznaniu koninianie mierzyli się z wiceliderem IV ligi grupy wielkopolskiej północnej - Lubuszaninem Trzcianka. Mecz kontrolny zakończył się wygraną konińskiej drużyny 6:0.

Do przerwy Górnik prowadził jednak tylko jedną bramką. W 29. minucie z rzutu wolnego do siatki Lubuszanina trafił Jakub Groszkowski. Worek z bramkami rozwiązał się natomiast w drugiej odsłonie starcia. Biało-niebiescy do bramki Groszkowskiego dołożyli jeszcze pięć trafień.

Pięć minut po przerwie faulowany w polu karnym był Aleks Sieradzki. Do jedenastki podszedł Groszkowski i po raz drugi pokonał bramkarza Lubuszanina. Osiem minut później na 3:0 trafił Jan Paczyński, a asystę przy tym golu zaliczył Mateusz Augustyniak.

W 67. minucie było już 4:0 i znów bramka padła ze stałego fragmentu gry. Z rzutu wolnego prowadzenie koninian podwyższył Maciej Adamczewski. Piąta bramka to natomiast zasługa dwóch młody piłkarzy Górnika. Podawał Bartosz Świderski, a akcję wykończył Mateusz Majer.

Wynik meczu dwie minuty przed końcem ustalił Jakub Groszkowski, kompletując tym samym hat-tricka. Kluczowe podanie przy tym golu należało natomiast do Jana Paczyńskiego.

Młody zawodnik Warty Poznań został już przez Górnika zakontraktowany. Paczyński będzie grał w biało-niebieskich barwach na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. Do konińskiego zespołu najprawdopodobniej trafi również Jakub Antosik, choć rozmowy z Sokołem Kleczew wciąż trwają. W drugą stronę powędrować miałby Maciej Rojewski, który w Kleczewie obecnie przebywa na testach.

W Górniku na razie grać nie będzie Gerard Pińczuk. Środkowy pomocnik, który pokazał się ze świetnej strony w sparingach z Termami Uniejów i Pelikanem Łowicz, wbrew wcześniejszym ustaleniom nie dostał pozwolenia na transfer od władz Warty Międzychód. Nie wykluczone jednak, że Górnik będzie starał się o pozyskanie tego piłkarza ponownie latem.

Kolejny mecz kontrolny koninianie zaplanowany mają na przyszłą sobotę. W Jarocinie zespół Czesława Owczarka grać będzie z III-ligową Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Lubuszanin Trzcianka - Górnik Konin 0:6 (29&39;, 50&39;, 88&39; Jakub Groszkowski, 58&39; Jan Paczyński, 67&39; Maciej Adamczewski, 73&39; Mateusz Majer)

Górnik Konin: Dawid Kołodziejczak (76&39; Mateusz Koliński) - Mateusz Augustyniak, Dawid Śnieg, Mateusz Wypych (62&39; Mateusz Majer), Łukasz Frydrych (46&39; Kamil Krzyżanowski), Mateusz Majewski, Aleks Sieradzki (62&39; Bartosz Świderski), Maciej Adamczewski, Jakub Groszkowski, Krystian Sobieraj (62&39; Mikołaj Karbowy), Paweł Błaszczak (46&39; Jan Paczyński).

źródło: M. Tamulski/własne