LM.plSportZdecydowała jednak bramka. SKP Słupca grał ze Stalą Pleszew

Zdecydowała jednak bramka. SKP Słupca grał ze Stalą Pleszew

Jakub Woźniak zdobył honorową bramkę dla SKP Słupca w sparingu ze Stalą Pleszew. Zespół Wojciecha Henke w drugim meczu kontrolnym przegrał z plezewianami 1:2.

Stal Pleszew to obecnie trzeci zespół kaliskiej klasy okręgowej. Mecz kontrolny z SKP Słupca rozgrywany był w Jarocinie. Trener Wojciech Henke mógł w nim skorzystać z osiemnastu zawodników, w tym pięciu cały czas testowanych w IV-ligowcu z regionu konińskiego.

Stal wyszła na prowadzenie już w drugiej minucie po błędach słupczan. Wynik otworzył Mateusz Siuda. SKP szybko jednak straty odrobił. W dziewiątej minucie wyrównanie zespołowi Wojciecha Henke dał Jakub Woźniak. Ten sam zawodnik miał jeszcze kolejną szansę na zdobycie gola w drugiej połowie, ale jego uderzenie zatrzymał bramkarz Stali.

Pleszewianie natomiast zdobyli jedną bramkę, która rozstrzygnęła losy meczu. Piłkę pod polem karnym Stali stracili słupczanie. Rywale przeprowadzili kontratak zakończony celnym strzałem Damiana Stasiaka. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z klasy okręgowej 2:1.

- Byliśmy zmęczeni tygodniem pracy, choć nie miało to wpływu na przebieg meczu. Nasze założenia taktyczne realizowaliśmy dopiero od dziesiątej minuty, przegrywając już 0:1. Po przerwie na boisku pojawili się głównie młodsi zawodnicy i piłkarze testowani - mówił po meczu trener SKP Słupca, Wojciech Henke.

Łącznie w piątek w Jarocinie w barwach słupeckiej drużyny wystąpiło osiemnastu piłkarzy. Pięciu z nich cały czas jest testowanych w zespole SKP. Jak mówi trener Wojciech Henke, w najbliższych dniach powinna rozstrzygnąć się ich przyszłość w słupeckim zespole.

Kolejny sparing IV-ligowiec ma natomiast zaplanowant na przyszłą sobotę. We Włocławku SKP Słupca zagra z tamtejszym Liderem.

Stal Pleszew - SKP Słupca 2:1 (2' Mateusz Siuda, 81' Damian Stasiak - 9' Jakub Woźniak)

SKP Słupca: zawodnik testowany - Jacek Mikołajczyk, Jakub Woźniak, Daniel Bednarowicz, zawodnik testowany, Piotr Głowala, Michał Lorencki, zawodnik testowany, Piotr Witowski, Dariusz Gromanowski, Sebastian Jasiak.

Ponadto zagrali: Konrad Kobylarek, Filip Otchere, Adam Jaszczak, trzech zawodników testowanych.