LM.plSportSokół nie dał szans Nielbie Wągrowiec, dwa gole Kędziory

Sokół nie dał szans Nielbie Wągrowiec, dwa gole Kędziory

Dwie bramki w wygranym sparingu z Nielbą Wągrowiec strzelił Przemysław Kędziora. Był to kolejny mecz kontrolny w wykonaniu piłkarzy Marcina Woźniaka.

Kleczewianie po raz kolejny mierzyli się z zespołem niżej od siebie notowanym. Nielba Wągrowiec występuje obecnie w IV lidze grupie wielkopolskiej północnej, gdzie zajmuje pierwsze miejsce.

W niedzielę jednak zespół z Wagrowca nie miał szans z dobrze dysponowanym Sokołem. Po zaledwie dziewiętnastu minutach gry kleczewianie prowadzili 2:0, a obie bramki strzelił Przemysław Kędziora. Pierwszy gol padł w wyniku błędu bramkarza gospodarzy i udanego pressingu Sokoła. Piłkę przed polem karnym Nielby przejął właśnie Kędziora i było 1:0.

Osiem minut później prostopadłą piłkę zagrała Jakub Dębowski, Kędziora wbiegł z nią w pole karne i w sytuacji sam na sam nie dał szans rywalowi. Pierwsze trzydzieści minut upłynęło pod dominacją kleczewskiej drużyny, w końcówce pierwszej połowy gra się wyrównała, ale i tak do przerwy to Sokół wygrywał 2:0.

W drugiej odsłonie Nielba zaprezentowała się już lepiej, ale bramki padły dopiero w ostatnich dziesięciu minutach. Najpierw trzeciego gola dla Sokoła zdobył zawodnik testowany. W 82. minucie Nielba strzeliła natomiast honorową bramkę. Mecz zakończył się sparingiem 3:1.

Trener Marcin Woźniak cały czas szuka wzmocnień do swojej drużyny. Z Sokołem wciąż trenuje Maciej Rojewski. Jego przyszłość w kleczewskiej drużynie rozstrzygnie się najprawdopodobniej w najbliższych dniach. Wiadomo, że Rojewski mógłby być częścią dwustronnego transferu - do Górnika Konin wzamian powędrować miałby Jakub Antosik.

W niedzielę w Sokole wystąpił również drugi testowany piłkarz, którego personaliów sztab szkoleniowy nie chce jeszcze ujawniać. To zawodnik z regionu, grający na co dzień w IV lidze.

A kolejny sparing przed Sokołem już w najbliższą sobotę. W Grodzisku Wielkopolskim kleczewianie zmierzą się ze Śląskiem II Wrocław.

Nielba Wągrowiec - Sokół Kleczew 1:3 (11', 19' Przemysław Kędziora, 82' zawodnik testowany)

Sokół Kleczew: Daniel Szczepankiewicz (46' Adam Kwiatkowski) – Maciej Rojewski, Mikołaj Pingot (46' Robert Jędras), Sebastian Śmiałek (46' Andrzej Górski), Wiktor Patrzykąt (60' Kacper Przebieracz), Tomasz Koziorowski, Tomasz Kowalczuk, Jakub Dębowski, Emile Thiakane, Jakub Antosik (46' zawodnik testowany), Przemysław Kędziora (46' Łukasz Cichos).

źródło: sokol.kleczew.pl