Od godz. 13.30 wstrzymana z powodu awarii dostawa wody na ul. Karłowicza 5. Na czas przerwy będzie podstawiona cysterna.

LM.plSportKewin Rutkowski pojedzie na mistrzostwa świata!

Kewin Rutkowski pojedzie na mistrzostwa świata!

Koninianin Kewin Rutkowski został powołany do kadry narodowej Polski młodzieżowców i weźmie udział w mistrzostwach świata w Atenach.

O możliwości powołania Kewina Rutkowskiego mówiło się już pod koniec stycznia. Zawodnik Shooters Konin wywalczył wtedy mistrzostwo Polski juniorów w ju-jitsu ne waza w kategorii do 60 kg. Turniej w Mysłowicach był również eliminacjami do mistrzostw świata w Atenach.

W lutym trenerzy kadry narodowych mieli ogłosić powołania na te właśnie mistrzostwa. Szkoleniowcy oprócz wyników mistrzostw Polski brali również pod uwagę rezultaty osiągane w całym 2016 roku. Łącznie do polskich reprezentacji w różnych kategoriach powołano 38 zawodników z całego kraju.

Wśród nich znalazł się koninianin - Kewin Rutkowski. Reprezentant Shooters Konin wystartuje w konkurencji ne waza do 60 kg. Zawody rozegrane zostaną w dniach 17 - 19 marca w Hali Olimpijskiej w Galatsi koło Aten. Konkurencja w której wystartuje Kewin Rutkowski rozegrana zostanie 17 marca. Od godz. 9.00 trwać będą eliminacje, a pomiędzy godz. 17.00 i 20.00 - półfinały i finały.

Ewentualny sukces Kewina Rutkowskiego na mistrzostwach świata nie byłby pierwszą wygraną koninianina na międzynarodowej imprezie. W listopadzie ubiegłego roku zawodnik konińskich Shootersów wywalczył dwa medale na II Mistrzostwach Europy CBJJP.

Kewin Rutkowski pojedzie na mistrzostwa świata w Atenach!