LM.plSportGodlewski walczył w Pucharze Świata Juniorów we Francji

Godlewski walczył w Pucharze Świata Juniorów we Francji

Tym razem bez sukcesów zakończył swój udział w międzynarodowej imprezie szablista KKSz Konin Mateusz Godlewski. W turnieju indywidualnym koninianin odpadł już w pierwszej rundzie fazy pucharowej.

Godlewski był jedynym zawodnikiem z Konina powołanym do reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata Juniorów we Francji. W turnieju indywidualnym koninianin awansował do fazy pucharowej. W pierwszej rundzie Godlewski mierzył się z Yousefem Alshamlanem walczącym w drużynie Międzynarodowej Federacji Szermierczej. Reprezentant KKSz Konin przegrał minimalnie 14/15 i odpadł z dalszej rywalizacji.

Ostatecznie koninianin uplasował się na 68. miejscu w turnieju indywidualnym. Najlepszy Polak - Krzysztof Kaczkowski - wywalczył miejsce czternaste. Zwyciężył Vladislav Pozdnyakov z Rosji, pokonując w finale reprezentanta Tunezji Faresa Ferjaniego.

Dzień po turnieju indywidualnym rozgrywany był turniej drużynowy. Polacy w składzie: Karol Lademann, Krzysztof Kaczkowski, Mateusz Godlewski i Cezary Białecki pokonali w 1/8 reprezentację Międzynarodowej Federacji Szermierczej 45/28, ale w ćwierćfinale przegrali z Niemcami 31/45. W starciu o miejsca 5-8 biało-czerwoni ulegli Francuzom 34/45, a w walce o siódme miejsce pokonali Kanadę 45/37.

Kolejne imprezy szermiercze zaplanowane są już w tym tygodniu. We wtorek w Koninie rozegrany zostanie Turniej Walentynkowy dla dziewcząt i chłopców. W weekend reprezentacja Polski szablistek wraz z Sylwią Matuszak walczyć będzie w Atenach w Pucharze Świata Seniorek.