Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

LM.plSportNowy snajper znów strzela, hat-trick w Jarocinie

Nowy snajper znów strzela, hat-trick w Jarocinie

Aż pięć bramek padło w sobotnim sparingu pomiędzy Górnikiem Konin a Lechią Tomaszów Mazowiecki, Hat-tricka w tym meczu zanotował nowy piłkarz w barwach koninian - Jakub Antosik.

W rozgrywanym w Jarocinie sparingu biało-niebiescy mierzyli się z teoretycznie lepszym rywalem. Lechia Tomaszów Mazowiecki zajmuje obecnie czwarte miejsce w III lidze grupie I. Mimo tego w sobotę to Górnik dominował na boisku.

Biało-niebiescy przez większość czasu kontrolowali grę, a po pierwszej połowie prowadzili 2:1. Świetnie na murawie prezentowali się nowi piłkarze w Górniku - Jan Paczyński i Jakub Antosik. To właśnie ten pierwszy w 31. minucie przeprowadził indywidualną akcję prawą stroną boiska i dograł mocną piłkę w pole karne. Antosik dopadł do piłki i równie mocnym strzałem wyrównał stan meczu.

Minutę przed końcem pierwszej połowy biało-niebiescy wyszli na prowadzenie po bardzo podobnej akcji. Tym razem jednak z linii końcowej piłkę przed bramkę odegrał Aleks Sieradzki, a Antosik znów znalazł się w odpowiednim miejscu i wykończył całą akcę.

W drugiej połowie na boisku zameldowało się kilku zmienników, ale wypożyczony z Sokoła Kleczew piłkarz pozostał na murawie i skompletował hat-tricka. W 80. minucie prostopadłą piłkę zagrał Bartosz Kowalski, Antosik znalazł się w sytuacji sam na sam, minął bramkarza i umieścił piłkę w pustej siatce.

Lechia w sobotę dwukrotnie pokonała Dawida Kołodziejczaka, ale oba trafienia były skutkiem indywidualnych błędów piłkarzy z Konina. Najpierw do siatki Górnika trafił Marcin Mirecki, a na początku drugiej połowy - Kamil Szymczak.

- Nabieramy pewności siebie. Jest to podbudowujące. To kolejny mecz kontrolny, który pokazuje, że mimo utraty bramki potrafimy to odrobić, kreujemy grę i stwarzamy sobie sytuacje - podsumował mecz trener Czesław Owczarek.

Szkoleniowiec biało-niebieskich mówił również o rozwiązaniach w ofensywie, które dają nowi zawodnicy w zespole. - Mamy kilka rozwiązań. Jest to nam potrzebne, bo ofensywa nie może być przejrzysta. Antosik dzisiaj pokazał, że będzie wartościowym zawodnikiem tego zespołu. Próbujemy różnych zestawień, mamy jeszcze dwa tygodnie, by optymalnie dobrać ustawienie.

Kolejny mecz kontrolny za tydzień. W Uniejowie koninianie zagrają z SKP Słupca.

Lechia Tomaszów Mazowiecki - Górnik Konin 2:3 (15&39; Marcin Mirecki, 61&39; Kamil Szymczak - 31&39;, 45&39;, 80&39; Jakub Antosik)

Lechia Tomaszów Mazowiecki: Patryk Grejber – Paweł Wolski, Bartosz Widejko, Wiktor Żytek, Paweł Magdoń- Maciej Walczak, Marcin Mirecki, Kamil Szymczak, Bartłomiej Cieślik, Jardel Muniz Cruz – Kacper Przedbora.

Górnik Konin: Dawid Kołodziejczak - Mateusz Augustyniak (46&39; Bartosz Świderski), Dawid Śnieg (46&39; Mateusz Wypych), Mateusz Majewski, Kamil Krzyżanowski (60&39; Łukasz Frydrych), Maciej Adamczewski, Jakub Groszkowski (60&39; Bartosz Kowalski), Krystian Sobieraj (46&39; Piotr Radoszewski), Aleks Sieradzki (60&39; Mateusz Majer), Jan Paczyński (46&39; Paweł Błaszczak), Jakub Antosik.