LM.plSportSześć bramek w sparingu SKP. Remis z Liderem Włocławek

Sześć bramek w sparingu SKP. Remis z Liderem Włocławek

Trzeci mecz kontrolny podczas zimowego okresu przygotowawczego zakończył się dla SKP Słupca remisem. Zespół Wojciecha Henke mierzył się z Liderem Włocławek.

Drużyna z Włocławka zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli klasy okręgowej grupy kujawsko-pomorskiej II. - Myślę, że bez problemu zdobędzie awans do IV ligi. Dla nas to był pożyteczny sparing, z wymagającym rywalem - mówił po spotkaniu trener Wojciech Henke.

Lepiej sobotni mecz rozpoczęli słupczanie, którzy już w pierwszej minucie zdobyli bramkę. Prowadzenie SKP dał zawodnik testowany. Jak mówi szkoleniowiec słupeckiej drużyny, w zespole cały czas trenuje pięciu testowanych zawodników. To, czy zostaną, zależy od decyzji kilku innych piłkarzy SKP - czy będą dalej grali w zespole, czy z reprezentowania barw SKP zrezygnują. - Do czasu kolejnego sparingu powinno się to już rozstrzygnąć - zapewnia Wojciech Henke.

Po zdobyciu pierwszej bramki słupczanie dołożyli jeszcze drugie trafienie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Piotr Witowski. Lider jednak do przerwy również zdołał dwukrotnie trafić i pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2.

Po zmianie stron każda z drużyn dołożyła jeszcze po jednym golu. Dla słupczan trafienie zanotował Kamil Łukasiewicz. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3.

Kolejny mecz kontrolny słupczanie rozegrają już w przyszłą sobotę. W Uniejowie ich rywalem będzie Olimpia Koło.

Lider Włocławek - SKP Słupca 3:3 (zawodnik testowany, Piotr Witowski, Kamil Łukasiewicz)

SKP Słupca: zawodnik test (Maciej Przygoda) - Kamil Sikorski (Jacek Mikołajczyk), Michał Dreczkowski, Sebastian Jasiak (zawodnik testowany), Jakub Woźniak (Sebastian Jasiak), Michał Lorencki (Piotr Głowala), zawodnik testowany (Filip Otchere), zawodnik testowany (Tomasz Jarecki), Kamil Łukasiewicz, Tomasz Rosiński (46' Adam Jaszczak), Piotr Witowski.