LM.plSportSzabla Wołodyjowskiego nie dla Polaków. KKSz poza setką

Szabla Wołodyjowskiego nie dla Polaków. KKSz poza setką

Czterech reprezentantów KKSz Konin wzięło udział w prestiżowym turnieju O Szablę Wołodyjowskiego. Zawody indywidualne wygrał Koreańczyk Junghwan Kim.

W turnieju indywidualnym wystartowało trzech zawodników KKSz Konin, ale żaden z nich nie zdołał awansować do pierwszej setki zawodów. Najwyższe, 116. miejsce wywalczył Damian Dzwoniarski. Na 150. lokacie uplasował się Stanisław Świerk, a siedemnaście pozycji niżej - Maurycy Dziublewski.

W turnieju drużynowym udział wziął natomiast Mateusz Godlewski. Reprezentacja Polski w składzie: Mateusz Godlewski, Jakub Ociński, Jakub Jaskot i Mikołaj Grzegorek zajęła ostatecznie dwunaste miejsce. W 1/8 finału biało-czerwoni pokonali Turcję 45/38, ale w ćwierćfinale ulegli Włochom 29/45. W walce o dziewiąte miejsce Polska pokonała Chiny 45/44, ale przegrała z Japonią 32/45. Ostatnie starcie biało-czerwoni przegrali natomiast z Francuzami 31/45.

W turnieju indywidualnym triumfował Koreańczyk Junghwan Kim, który w finale wygrał z Węgrem Aronem Szilagyim 15/11. Turniej drużynowy padł łupem Rumunów, którzy w finale pokonali Węgrów 45/44.

A już jutro w Płowdiw w Bułgarii startują Mistrzostwa Europy Juniorów i Juniorów Młodszych. KKSz Konin reprezentować będą Małgorzata Zawodniak, Weronika Waleriańczyk, Hubert Glasner, Sylwia Matuszak i Mateusz Godlewski.