Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportTrzy bramki piłkarek Medyka w meczu reprezentacji Polski

Trzy bramki piłkarek Medyka w meczu reprezentacji Polski

Dwukrotnie Anna Gawrońska i raz Katarzyna Daleszczyk wpisały się na listę strzelczyń w meczu kontrolnym Polska - Kosowo. Spotkanie rozegrane zostało w ramach zgrupowania w Turcji.

W środowym spotkaniu trener Miłosz Stępiński przetestował dwie jedenastki. W meczu wystąpiło łącznie osiem zawodniczek Medyka Konin, a dwie z nich zdobyły aż trzy gole przeciwko reprezentacji Kosowa. W pierwszej połowie na 2:0 trafiła Katarzyna Daleszczyk, a po zmianie stron dwa trafienia dołożyła Anna Gawrońska.

Oprócz tych dwóch piłkarek w meczu sparingowym zaprezentowały się również Aleksandra Sikora, Agata Guściora, Sandra Sałata, Anna Szymańska, Dagmara Grad i Patrycja Balcerzak.

Biało-czerwone zwyciężyły 5:0, a pozostałe dwa gole to zasługa Agnieszki Winczo i Anny Sznyrowskiej. Reprezentacja Polski mogła wygrać jeszcze wyżej, ale pod koniec pierwszej połowy w słupek trafiła Agnieszka Winczo, a w poprzeczkę Agata Tarczyńska. Po przerwie strzał w słupek oddała również Patrycja Balcerzak.

Środowy sparing był pierwszym, który reprezentacja Polski rozegra podczas zgrupowania w Turcji. 5 marca zespół Miłosza Stępińskiego zagra z Rumunią, dwa dni później rywalem biało-czerwonych będzie reprezentacja Turcji. Wszystkie te mecze rozegrane zostaną w ramach turnieju towarzyskiego Gold City Women's Cup.

Polska - Kosowo 5:0 (Agnieszka Winczo, Katarzyna Daleszczyk, Anna Sznyrowska, Anna Gawrońska x2)

Polska: Katarzyna Kiedrzynek (46' Anna Szymańska) - Aleksandra Sikora (46' Dagmara Grad), Jolanta Siwińska (46' Natasza Górnicka), Agata Guściora (46' Marlena Hajduk), Ewelina Kamczyk (46' Martyna Wiankowska), Sandra Sałata (46' Patrycja Balcerzak), Katarzyna Daleszczyk (46' Anna Gawrońska), Emilia Zdunek (46' Gabriela Grzywińska), Agnieszka Winczo (46' Anna Sznyrowska), Ewa Pajor (46' Julia Matuschewski), Agata Tarczyńska (46' Silvana Chojnowski).