LM.plSportNiespodzianka była blisko, Sokół lepszy tylko o jedną bramkę

Niespodzianka była blisko, Sokół lepszy tylko o jedną bramkę

Lider klasy okręgowej o mały włos pokonałby Sokoła Kleczew. W ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski Sokół Kleczew wygrał z Turem 1921 Turek 3:2.

To był powrót wielkiej (jak na regionalne standardy) piłki do Turku. Po wycofaniu Tura z II ligi, mozolnej odbudowie klubu i graniu w A-klasie i okręgówce, piłkarze z Turku zagrali w sobotę nie tylko o (prawdopodobnie) finał okręgowego Pucharu Polski, ale również o zwycięstwo nad liderem III ligi - Sokołem Kleczew.

I od tego zwycięstwa wcale nie byli daleko. Borykający się z problemami kadrowymi kleczewianie nie wyglądali w sobotę jak ten sam zespół, który jesienią wywalczył pierwsze miejsce w III lidze. Do przerwy na boisku niżej notowanego rywala Sokół prowadził tylko 1:0. W 22. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Mikołaj Pingot, a piłkę do siatki dobił Łukasz Cichos.

Mecz rozstrzygnął się jednak po zmianie stron, gdy na boisku padły łącznie cztery bramki. Zaraz po wznowieniu gry sensacyjnie wyrównali gospodarze. Dośrodkowanie z rzutu rożnego świetnie wślizgiem zamknął Bartosz Grabowski.

Dwanaście minut później Sokół znów wyszedł na prowadzenie po mierzonym uderzeniu z dystansu Emile Thiakane. W 70. minucie na 3:1 podwyższył głową Łukasz Cichos, wykorzystując dośrodkowanie Bartosza Andrzejewskiego. Wydawało się, że kleczewianie znów mają mecz pod kontrolą.

Dziesięć minut później Tur 1921 znów jednak zaskoczył. Po rajdzie prawą flanką piłka trafiła do Krystiana Przybylaka, a ten w sytuacji sam na sam pokonał Patryka Łagodzińskiego. Ostatnie dziesięć minut było niezwykle nerwowe, Sokół utrzymał jednak prowadzenie i wygrał ostatecznie mecz 3:2.

Formalnie kleczewianie powinni teraz zagrać w półfinale z LKS Ślesin. Jeżeli jednak zapowiedzi władz klubu z IV ligi zostaną podtrzymane i zespół seniorów zostanie wycofany z rozgrywek, Sokół najprawdopodobniej uzyska awans do finału. W drugim półfinale Victoria Września zagra z Górnikiem Konin. Mecz zaplanowany jest na 26 kwietnia.

Tur 1921 Turek - Sokół Kleczew 2:3 (47&39; Bartosz Grabowski, 86&39; Krystian Przybylak - 22&39;, 70&39; Łukasz Cichos, 52&39; Emile Thiakane)

Sokół Kleczew: Patryk Łagodziński - Arkadiusz Widelski, Mikołaj Pingot, Sebastian Śmiałek, Bartosz Andrzejewski, Wiktor Patrzykąt, Tomasz Kowalczuk, Piotr Kasperkiewicz (86&39; Sebastian Antas), Emile Thiakane (82&39; Jakub Kwaśny), Jakub Dębowski, Łukasz Cichos.

źródło: sokol.kleczew.pl