LM.plSportCztery zwycięstwa, dwa kończenia. Rutkowski znów mistrzem

Cztery zwycięstwa, dwa kończenia. Rutkowski znów mistrzem

Kolejny tytuł mistrzowski ma na swoim koncie zawodnik Shooters Konin, Kewin Rutkowski. W sobotę koninianin został mistrzem Polski Juniorów No Gi Jiu Jitsu.

W rozgrywanych w Luboniu zawodach wystartowało ponad 1200 zawodników z całej Polski. Kewin Rutkowski reprezentował konińskich Shootersów w kategorii juniorów do 61,5 kg. Mistrzostwa rozgrywane były w formule No Gi, czyli bez tradycyjnego stroju jiu jitsu.

Kewin Rutkowski stoczył łącznie cztery walki w drodze po złoty medal. W trzech pierwszych walkach pokonał m.in. Eryka Sobonia z Berserkers Team Kołobrzeg i Dominika Białeckiego z Marga Dragons Team. Koninianin dwukrotnie wygrywał na punkty 15:0 i 21:0, a w półfinale przy stanie 6:0 wykonał technikę kończącą.

W finale zawodnik Shooters Konin mierzył się z Kacprem Czajkowskim z Pretorian Streetfight Team. Koninianin przy wyniku 9:0 wykonał kolejną technikę kończącą i zwyciężył tym samym w całych zawodach, zdobywając złoty medal i tytuł mistrza Polski Juniorów No Gi Jiu Jitsu.

Nie jest to pierwszy taki triumf Kewina Rutkowskiego. Pod koniec stycznia koninianin również został mistrzem Polski Juniorów, ale podczas zawodów Ne Waza.

Teraz przed Kewinem Rutkowskim występ w barwach reprezentacji Polski. 17 marca w Atenach koninianin wystąpi w Mistrzostwach Świata Ju-Jitsu Ne Waza w kategorii juniorów do 60 kg.