LM.plSportPięściarka Copacabany na podium Mistrzostw Polski Juniorek

Pięściarka Copacabany na podium Mistrzostw Polski Juniorek

Dwie zawodniczki Copacabany reprezentowały Konin podczas Mistrzostw Polski Juniorek i eliminacji do Mistrzostw Europy Kadetek w Grudziądzu. Brąz na tych zawodach wywalczyła Aleksandra Kubiak.

W mistrzostwach juniorek wzięło udział 126 zawodniczek z 62 klubów. Wśród nich znalazła się Aleksandra Kubiak, startująca w kategorii wagowej do 57 kg. W pierwszej walce koninianka pokonała Karolinę Krysiak z klubu UKS Włókiennik Łódź przez RSC (niezdolność do walki z powodu kontuzji lub zbyt dużej przewagi rywala). Później walkowerem swoją walkę z Aleksandrą Kubiak oddała Wiktoria Martus z Hetmana Białystok.

W walce o finał zawodniczka Copacabany Konin mierzyła się z Beatą Kałużą. Niejednogłośną decyzją sędziów zwyciężyła pięściarka Skorpiona Szczecin. Na tej walce koninianka swój udział w turnieju zakończyła, zdobywając w mistrzostwach brązowy medal.

W Grudziądzu walczyła również Klaudia Ratajczyk. Koninianka rywalizowała w kategorii do 60 kg w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy Kadetek. W pierwszej walce Klaudia Ratajczyk pokonała na punkty Agatę Syskę (KS Skalnik Wiśniówka). W półfinale koninianka przegrała jednak z Weroniką Bartczak (Ziętek Team Kalisz), kończąc na tym swój udział w eliminacjach.