LM.plSportPierwszy medal mistrzostw Polski dla zawodnika Iskry Konin

Pierwszy medal mistrzostw Polski dla zawodnika Iskry Konin

Piotr Waliszewski został pierwszym zawodnikiem Iskry Konin, który wywalczył medal na zawodach rangi mistrzostw Polski. Koninianin zdobył brąz podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów do lat piętnastu.

Piotr Waliszewski był jedynym pływakiem Iskry startującym w zawodach w Ostrowcu Świętokrzyskim. Medal udało mu się wywalczyć na dystansie 200 m stylem dowolnym. Ponadto koninianin trzykrotnie awansował do finałów, zajmując piąte miejsce na 200 m stylem zmiennym i dwukrotnie siódme miejsce na 100 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem zmiennym.

W tym samym czasie w Lublinie czwórka zawodników Iskry rywalizowała w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów do lat czternastu. Pięciokrotnie do finałów awansowała Julia Wróbel, ale ani razu koniniance nie udało się stanąć na podium. Najbliżej było na dystansie 100 m stylem motylkowym. Do brązowego medalu Julii Wróbel zabrakło zaledwie 0,02 sekundy.

Do finału A awansował również Maciej Tęcza, zdobywając siódme miejsce na dystansie 200 m stylem grzbietowym. Swoje rekordy życiowe poprawili natomiast pozostali zawodnicy - Anna Socha i Miron Krakowski.

Kolejne zawody już w najbliższy weekend. W Gliwicach odbędą się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów do lat szesnastu, a w Gorzowie Wlkp. - Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów do lat osiemnastu.

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14 lat:
Julia Wróbel: 4. 100 m motylkowy, 5. 50 m dowolny, 7. 50 m motylkowy, 8. 200 m motylkowy, 9. 200 m zmienny.
Maciej Tęcza: 7. 200 m grzbietowy, 27. 50 m grzbietowy, 34. 100 m grzbietowy, 38. 50 m dowolny, 50. 100 m zmienny.
Anna Socha: 18. 50 m dowolny, 19. 100 m dowolny, 23. 200 m klasyczny, 36. 50 m klasyczny, 38. 100 m klasyczny.
Miron Krakowski: 68. 200 m klasyczny, 82. 50 m klasyczny, 86. 100 m klasyczny, 104. 200 m dowolny, 135. 100 m dowolny.

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15 lat:
Piotr Waliszewski: 3. 200 m dowolny, 5. 200 m zmienny, 7. 100 m dowolny, 7. 100 m zmienny, 12. 50 m dowolny.