LM.plSportGol Patrycji Balcerzak na wagę zwycięstwa w turnieju w Turcji

Gol Patrycji Balcerzak na wagę zwycięstwa w turnieju w Turcji

W ostatnim meczu Gold City Women&39;s Cup reprezentacja Polski pokonała Turcję 2:1. Zwycięskiego gola zdobyła piłkarka Medyka Konin - Patrycja Balcerzak.

W ostatnim meczu Gold City Women's Cup reprezentacja Polski pokonała Turcję 2:1. Zwycięskiego gola zdobyła piłkarka Medyka Konin - Patrycja Balcerzak.

W pierwszej połowie wtorkowego starcia padła tylko jedna bramka i to dla zespołu z Turcji. Polkom udało się wyrównać dopiero po przerwie. Bezpośrednio z rzutu wolnego trafiła Julia Matuschewski. Decydującą, zwycięską bramkę zdobyła już piłkarka Medyka Konin. Pięknym uderzeniem z dystansu popisała się Patrycja Balcerzak i Polki wygrały 2:1.

Jak się okazało - był to gol nie tylko na wagę wygranej w meczu, ale w całym turnieju Gold City Women's Cup. Biało-czerwone z dorobkiem siedmiu punktów zajęły w nim pierwsze miejsce przed Rumunią, Turcją i Kosowem.

We wtorkowym starciu wystąpiło sześć zawodniczek Medyka Konin. Między słupkami całe spotkanie spędziła Anna Szymańska, a w pierwszym składzie wyszły jeszcze Aleksandra Sikora i Katarzyna Daleszczyk. Z ławki rezerwowych na murawę wchodziły jeszcze później Dagmara Grad, Patrycja Balcerzak i Anna Gawrońska.

Mecz z Turcją kończył zgrupowanie reprezentacji Polski w tym kraju. Biało-czerwone wracają do kraju i już w najbliższy weekend rozpoczynają zmagania w Ekstralidze. W pierwszym meczu po przerwie Medyk Konin podejmie AZS UJ Kraków.

Polska - Turcja 2:1 (Julia Matuschewski, Patrycja Balcerzak)

Polska: Anna Szymańska - Aleksandra Sikora (Dagmara Grad), Natasza Górnicka, Marlena Hajduk (Jolanta Siwińska), Ewelina Kamczyk (Martyna Wiankowska), Katarzyna Daleszczyk, Emilia Zdunek (Patrycja Balcerzak), Gabriela Grzywińska, Agata Tarczyńska, Ewa Pajor (Julia Matuschewski), Agnieszka Winczo (Anna Gawrońska).