Dzisiaj jest poniedziałek 17 czerwca 2019, imieniny: Laury, Alberta, Marcjana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19139) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO

24 / 19oC

Trudny finansowo sezon Górnika. Jeden policjant ju ... (27)Tegoroczny "Gospel nad Wartą" odbył się w gorących ... (1)

Szabliści tuż za podium w Mistrzostwach Europy Juniorów

Dodano: 9.03.2017 21:51

Czwarte miejsce w turnieju drużynowym wywalczyła reprezentacja Polski szablistów podczas Mistrzostw Europy Juniorów. W biało-czerwonych barwach walczył m.in. Mateusz Godlewski.

Koninianin ponownie znalazł się w czteroosobowej drużynie Polski na turnieju rangi międzynarodowej. W rywalizacji zespołowej Polacy byli blisko medalu. W pierwszym spotkaniu pokonali Bułgarię 45/40, a następnie Węgry 45/39. Pierwsza porażka przyszła dopiero w półfinale - biało-czerwoni ulegli 32/45 Włochom.

Polski zespół w składzie: Cezary Białecki, Mateusz Godlewski, Krzysztof Kaczkowski i Karol Lademann przegrał również decydujące o medalu starcie. Lepsi okazali się Francuzi zwyciężając 45/24 i sięgając po brąz. Biało-czerwoni musieli zadowolić się czwartą lokatą.

Był to jednak i tak najlepszy występ polskich szablistów podczas turnieju w Płowdiw. W turnieju indywidualnym kobiet 35. miejsce zajęła Sylwia Matuszak, przegrywając w pierwszej walce pucharowej z Ukrainką Oleną Pysarenko 5/15. W turnieju drużynowym Polki wywalczyły ósme miejsce, pokonując Rumunię 45/41 i ulegając reprezentacjom Węgier 21/45 i Wielkiej Brytanii 38/45.

W turnieju indywidualnym mężczyzn Mateusz Godlewski pokonał najpierw Petru Aniculoeseiego z Rumunii 15/9, a następnie przegrał z Francuzem Patricem Jean-Philippem 8/25. Ostatecznie koninianin zajął 21. miejsce.

A już w weekend w Koninie odbędą się zawody rangi krajowej. W sobotę seniorzy walczyć będą w IV Pucharze Polski, a w niedzielę młodzicy zmierzą się w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Prezesa KKSz Konin.