LM.plSportMedyk wygrywa na inaugurację rundy, pięć bramek w Koninie

Medyk wygrywa na inaugurację rundy, pięć bramek w Koninie

Pięć bramek mieli okazję obejrzeć w sobotę kibice w spotkaniu Medyka Konin z AZS UJ Kraków. Mistrzynie Polski tym samym świetnie rozpoczęły rundę rewanżową Ekstraligi.

Już po pierwszej połowie medyczki prowadziły 2:1. W 20. minucie prowadzenie koniniankom zapewniła Anna Gawrońska. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy podwyższyła Liliana Kostowa. Przyjezdne chwilę wcześniej wyrównały - sytuację sam na sam z Anną Szymańską wygrała Justyna Maziarz.

Po zmianie stron koninianki dołożyły jeszcze dwie bramki. Najpierw do siatki rywalek trafiła Katarzyna Daleszczyk, a wynik starcia na 4:1 ustaliła Paulina Dudek.

Zespół Romana Jaszczaka utrzymał czteropunktową przewagę nad Górnikiem Łęczna. Kolejny mecz już w przyszłą sobotę. Medyk zagra na wyjeździe z Czarnymi Sosnowiec.

Medyk Konin - AZS UJ Kraków 4:1 (20' Anna Gawrońska, 40' Liliana Kostowa, 62' Katarzyna Daleszczyk, 88' Paulina Dudek - 34' Justyna Maziarz).

Medyk Konin: Anna Szymańska - Aleksandra Sikora, Agata Guściora, Radosława Sławczewa, Maria Ficzay, Dagmara Grad (46' Paulina Dudek), Sandra Sałata, Patrycja Balcerzak, Katarzyna Daleszczyk, Liliana Kostowa, Anna Gawrońska.

źródło: medykkonin.pl