LM.plSportNajlepsi szabliści w Koninie, Dzwoniarski z brązowym medalem

Najlepsi szabliści w Koninie, Dzwoniarski z brązowym medalem

40 szablistów i 24 szablistki zmierzyły się w sobotę w Koninie w ramach IV Pucharu Polski Seniorek. Do finałowych ósemek awansowało czterech reprezentantów KKSz Konin.

W 1/8 turnieju kobiet znalazła się tylko jedna koninianka - Sylwia Matuszak. Szablistka KKSz Konin przegrała jednak swój pojedynek z Małgorzatą Kozaczuk i zajęła ostatecznie szóste miejsce w klasyfikacji. Kozaczuk ostatecznie zwyciężyła w całym turnieju, pokonując w finale Katarzynę Kędziorę 15:9.

Lepiej poradzili sobie szabliści z Konina. Dwóch z reprezentantów KKSz odpadło w 1/8 finału. Stanisław Świerk przegrał 9:15 z Krzysztofem Kaczkowskim, a walczący w barwach konińskiego klubu Wenezuelczyk Jose Felix Quintero Heredia uległ 10:15 Jakubowi Ocińskiemu.

Największy sukces odniósł Damian Dzwoniarski. Koninianin pokonał 15:11 Piotra Koniusza z MKS Fortis Sosnowiec, a w półfinale przegrał z późniejszym triumfatorem Jakubem Ocińskim 7:15, zdobywając tym samym brązowy medal turnieju.

W niedzielę w Koninie rozgrywany jest jeszcze Ogólnopolski Turniej Młodzików w szabli dziewcząt i chłopców o Puchar Prezesa KKSz Konin. Jeszcze w marcu odbędą się natomiast Mistrzostwa Okręgu Juniorów Młodszych.

Szabla kobiet:
1. Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa)
2. Katarzyna Kędziora (O.Ś. AZS Poznań)
3. Karolina Kaleta (AZS AWF Warszawa)
3. Matylda Ostojska (AZS AWF Warszawa)
5. Angelika Wątor (Zagłębiowski Klub Szermierczy)
6. Sylwia Matuszak (KKSz Konin)
7. Martyna Komisarczyk (AZS AWF Warszawa)
8. Małgorzata Turek (AZS AWF Warszawa).

Miejsca pozostałych zawodniczek KKSz Konin:
10. Małgorzata Zawodniak, 12. Natalia Nowinowska, 15. Fabianggela Ruido Alfonzo, 17. Weronika Waleriańczyk, 21. Julia Szymańska, 22. Alicja Papuzińska.