LM.plSportProwadzili cały mecz i przegrali w ostatnich minutach

Prowadzili cały mecz i przegrali w ostatnich minutach

Niespodziewanej porażki z przedostatnią drużyną II ligi doznał w sobotę na własnym terenie Start Konin. O wyniku przesądziło ostatnie pięć minut spotkania.

W sobotnim meczu dwudziestej kolejki II ligi piłkarze ręczni Startu podejmowali Astrę Nowa Sól. Rywale koninian przed kolejką plasowali się na przedostatnim miejscu w tabeli, co oznaczało, że zdecydowanym faworytem starcia byli gospodarze.

Przez większość meczu Start realizował zakładany scenariusz i prowadził. Co prawda gospodarze nie byli w stanie zdominować swoich rywali, ale i tak po pierwszej połowie prowadzili trzema bramkami. Ta przewaga utrzymała się również przez większość drugiej połowy, jeszcze w 48. minucie wynik wskazywał 21:17 dla Startu.

Wszystko posypało się w ostatnich pięciu minutach. Brak skuteczności w ataku dał Astrze szansę na dogonienie rywala. Goście z niej skorzystali, wyrównali wynik spotkania, a następnie wyszli na prowadzenie. Ostatecznie mecz zakończył się ich zwycięstwem 25:24.

Była to druga z rzędu porażka Startu Konin w II lidze. Pomimo straty punktów zespół Marka Salzmana wciąż plasuje się na piątym miejscu w tabeli z dorobkiem 22 punktów i przewagą jednego oczka nad Spartą Oborniki. Kolejny mecz już w przyszły weekend - Start podejmie KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Start Konin - Astra Nowa Sól 24:25 (13:10)

Start Konin: Jakub Kujawiński, Michał Nejman - Bartosz Glinkowski (6), Olgierd Piaskowski (6), Tomasz Trojanowski (3), Adrian Franaszek (3), Łukasz Cieślak (3), Maciej Rolnik (2), Marek Salzman (1), Hubert Sobczak, Maciej Roszak, Adrian Grzelka, Dominik Urbański, Marcel Urbański.