LM.plSportCzarni czekają na wyjeździe. Czy zaskoczą Medyka Konin?

Czarni czekają na wyjeździe. Czy zaskoczą Medyka Konin?

Drugi mecz w wiosennej części rozgrywek czeka w sobotę piłkarki Medyka Konin. Tym razem zespół Romana Jaszczaka zagra na wyjeździe z Czarnymi Sosnowiec.

Pierwsze spotkanie obu drużyn, jak na standardy ekstraligowych spotkań medyczek, było dość wyrównane. Koninianki wygrały co prawda 3:1, ale do 82. minuty prowadziły tylko jedną bramką. Gol Stanislawy Liskowej dla zespołu z Sosnowca dał przyjezdnym nadzieję na korzystny rezultat. Czarni ostatecznie przegrali, ale na pewno nie był to pogrom.

Sosnowiczanki w swoim trzecim sezonie od powrotu do Ekstraligi generalnie radzą sobie bardzo dobrze. Po piętnastu meczach zajmują trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 29 punktów. Na własnym terenie Czarni przegrali jak dotąd tylko dwa mecze. Najlepszą strzelczynią zespołu z Sosnowca jest Nikol Kaletka. Reprezentantka Polski ma na swoim koncie osiem bramek.

Mistrzynie Polski w dobrym stylu rozpoczęły ligową wiosnę, pokonując na własnym terenie 4:1 AZS UJ Kraków. Piłkarki Czarnych również w pierwszym meczu po przerwie zgarnęły komplet punktów, wygrywając 1:0 z AZS Wrocław. Decydującego gola strzelił nie kto inny, jak Stanislava Liskova.

Mecz Czarnych Sosnowiec z Medykiem Konin to spotkanie siedemnastej kolejki. Szesnasta kolejka rozegrana zostanie dopiero 19 kwietnia. W innych weekendowych meczach Górnik Łęczna podejmie GOSiR Piaseczno, AZS PWSZ Wałbrzych zagra z AZS PSW Biała Podlaska, Olimpia Szczecin powalczy o punkty ze Sztormem Gdańsk, Mitech Żywiec zagra z AZS Wrocław, a UKS SMS Łódź podejmie AZS UJ Kraków.

Mecz Czarni Sosnowiec - Medyk Konin rozpocznie się w sobotę o godz. 11.00 na stadionie w Sosnowcu.