LM.plSportDo przerwy remisowały, po przerwie wygrały. Trzy punkty Medyka

Do przerwy remisowały, po przerwie wygrały. Trzy punkty Medyka

Pierwsza połowa meczu Czarni Sosnowiec - Medyk Konin niespodziewanie zakończyła się remisem. Dopiero po zmianie stron koninianki pewnie pokonały swoje rywalki.

Medyk sobotnie spotkanie zaczął bardzo dobrze, ale piłkarki Czarnych dobrze się broniły. Już w dziesiątej minucie piłkę z linii bramkowej wybijać musiała Patrycja Matla. Minutę później było już 0:1, a gola dla mistrzyń Polski zdobyła Katarzyna Daleszczyk.

Sześć minut później sosnowiczanki jednak niespodziewanie wyrównały. Kontratak Czarnych wykończyła Petra Zdechovanova i było 1:1. Chwilę później groźnie uderzała jeszcze Agata Guściora, ale pierwsza połowa ostatecznie zakończyła się remisem.

Po zmianie stron medyczki zrobiły jednak to, co do nich należało, czyli pewnie wygrały mecz. Już w 53. minucie na 2:1, nieco przypadkowo, trafiła Aleksandra Sikora. Siedem minut później Medyk otrzymał rzut karny, który na trzecią bramkę zamieniła Anna Gawrońska. W 68. minucie na 4:1 trafiła Liliana Kostowa, a wynik chwilę później ustaliła Maria Ficzay.

Medyczki tym samym pozostały niepokonane na boiskach Ekstraligi i cały czas z przewagą czterech oczek prowadzą w tabeli rozgrywek. Kolejne spotkanie już w przyszły weekend. Drużyna Romana Jaszczaka podejmować będzie UKS SMS Łódź.

Czarni Sosnowiec - Medyk Konin 1:5 (17' Petra Zdechovanova - 11' Katarzyna Daleszczyk, 53' Aleksandra Sikora, 60' Anna Gawrońska, 68' Liliana Kostowa, 75' Maria Ficzay)

Czarni Sosnowiec: Weronika Klimek - Oliwia Cichy, Magdalena Dragunowicz, Andrea Horvathova, Stanislava Liskova (62' Karolina Wieczorek), Patrycja Matla, Joanna Operskalska, Kamila Tkaczyk (46' Anna Smidova), Julia Wycisk, Paulina Zawiślak, Petra Zdechovanova.

Medyk Konin: Anna Szymańska - Radosława Sławczewa (78' Weronika Helińska), Maria Ficzay (85' Klaudia Olejniczak), Agata Guściora, Aleksandra Sikora (90' Aleksandra Stasiak), Paulina Dudek, Sandra Sałata, Katarzyna Daleszczyk, Patrycja Balcerzak (70' Dagmara Grad), Liliana Kostowa, Anna Gawrońska.