LM.plSportŚwietny początek wiosny w Słupcy, Marcin Balalja rozbił bank

Świetny początek wiosny w Słupcy, Marcin Balalja rozbił bank

Pięć bramek, w tym cztery autorstwa Marcina Balalji, zdobył SKP Słupca w pierwszym meczu po zimowej przerwie. Drużyna Wojciecha Henke pokonała Polonię Kępno 5:0.

W poprzednich rundach zespół ze Słupcy przyzwyczaił swoich kibiców do raczej późnego rozwijania pełni swoich umiejetności - szczyt formy piłkarze SKP osiągali zazwyczaj po rozegraniu kilku kolejek. Tym razem drużyna Wojciecha Henke rozpoczęła od okazałego zwycięstwa nad niżej notowaną Polonią Kępno.

Już po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 4:0, a trzykrotnie na listę strzelców wpisał się nowy nabytek SKP - Marcin Balalja. W dwunastej minucie były piłkarz LKS Ślesin wykorzystał podanie Sebastiana Raczkowskiego i dał prowadzenie gospodarzom. W 38. minucie napastnik SKP wykorzystał zamieszanie w polu karnym i było 2:0.

Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy minimalnie niecelny strzał na bramkę gości oddał Dariusz Gromanowski. Piłkę lecącą obok słupka dobił jednak jeszcze Sebastian Jasiak, podwyższając prowadzenie gospodarzy. Wynik pierwszej połowy ustalił Marcin Balalja, notując hat-tricka. Po uderzeniu z rzutu wolnego Michała Lorenckiego piłkę odbił bramkarz Polonii, a do siatki skierował ją właśnie Balalja.

Po zmianie stron padła tylko jedna bramka. Zwycięstwo SKP Słupca przypieczętował bohater sobotniego meczu. Drużyna Wojciecha Henke zwyciężyła 5:0.

Pomimo wygranej SKP Słupca wciąż plasuje się na dziewiątym miejscu w tabeli IV ligi z dorobkiem 24 punktów. Kolejny mecz już w przyszły weekend - słupczanie zagrają na wyjeździe z Ostrovią 1909 Ostrów Wlkp.

SKP Słupca - Polonia Kępno 5:0 (12&39;, 38&39;, 45&39;, 56&39; Marcin Balalja, 43&39; Sebastian Jasiak)

SKP Słupca: Maciej Przygoda - Daniel Bednarowicz, Michał Dreczkowski, Jakub Woźniak, Jacek Mikołajczyk, Piotr Głowala, Michał Lorencki, Sebastian Raczkowski (83&39; Konrad Kobylarek), Dariusz Gromanowski (76&39; Piotr Witowski), Marcin Balalja (65&39; Kamil Łukasiewicz), Sebastian Jasiak (70&39; Tomasz Rosiński).

Polonia Kępno: Grzegorz Kubiszyn - Mateusz Gola, Witold Kamoś, Kacper Skupień, Bartosz Mikołajek, Bernard Ndukong, Jakub Górecki, Borys Wawrzyniak, Łukasz Walczak, Piotr Cierlak, Michał Górecki.