Dzisiaj jest środa 26 kwietnia 2017, imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (30979) SPORT FORUM FIRMY (5383) PRACA (44) KINA IMPREZY WIDEO

4 / 4oC
12 / 7oC
8 / 5oC

Konin nie chce być jak Detroit. Na kongresie o przyszło ... (32)Janusz Wawrowski z Konina zdobył statuetkę "Fryderyka 2 ... (7)
jesteś tutaj: Strona głównaSportPierwsze zwycięstwo Sokoła Kleczew w rundzie wiose ...

Pierwsze zwycięstwo Sokoła Kleczew w rundzie wiosennej

Dodano: 19.03.2017 11:03

Na trudnym terenie w Lęborku Sokół Kleczew zwyciężył 2:0 z tamtejszą Pogonią. Tym samym zespół Marcina Woźniaka nie dopuścił do serii porażek w rundzie wiosennej.

Po pierwszym przegranym meczu z Górnikiem można było mieć wątpliwości, czy kleczewianie poradzą sobie ze wzmocnioną podczas zimy drużyną Pogoni. Zwycięstwo w Lęborku było jednak dla Sokoła niezwykle ważne. - Chcieliśmy zdobyć punkty i wejść na passe zwycięską - przyznawał po meczu trener Marcin Woźniak.

Pierwszą groźną sytuację stworzył sobie Sokół - w siedemnastej minucie po strzale Arkadiusza Bajerskiego piłkę parować musiał bramkarz Pogoni. Pięć minut później to gospodarze powinni byli wyjść na prowadzenie. W polu karnym faulował Tomasz Koziorowski. Do piłki podszedł Mateusz Madziąg, ale jego uderzenie obronił Daniel Szczepankiewicz.

Sokół odpowiedział bramką. Po dośrodkowaniu Arkadiusza Bajerskiego piłkę głową w siatce umieścił Łukasz Cichos. Do przerwy zespół Marcina Woźniaka prowadził 1:0.

Po zmianie stron obie drużyny miały jeszcze swoje sytuacje. Sokół bliski podwyższenia prowadzenia był w 58. minucie, ale z linii bramkowej piłkę wybił bramkarz Pogoni. Minutę później już ta sztuka mu się nie udała. Po uderzeniu z dystansu Tomasza Koziorowskiego Sokół podwyższył na 2:0.

- To dzisiejsze spotkanie było dla nas trudniejsze niż to ostatnie - mówił po meczu trener Marcin Woźniak. - Karny dla drużyny Pogoni, który zdecydowanie się należał, spowodował, że znaleźliśmy się w trudniej sytuacji. Cieszy mnie, że nasz bramkarz wzniósł się na wyżyny umiejętności i pozwolił nam zachować wynik remisowy. Potem bramki padały w taki sposób jaki chcieliśmy, jak trenowaliśmy. Mieliśmy trzy szanse by podwyższyć wynik tego spotkania. Cieszę się z tego dwubramkowego prowadzenia i chciałbym podziękować moim piłkarzom za dobry występ.

Dzięki wygranej Sokół Kleczew utrzymał trzecie miejsce w tabeli III ligi z dorobkiem 36 punktów i stratą dwóch oczek do lidera - Gwardii Koszalin. W przyszły weekend kleczewianie podejmować będą Chemika Bydgoszcz.

Pogoń Lębork - Sokół Kleczew 0:2 (27' Łukasz Cichos, 59' Tomasz Koziorowski)

Pogoń Lębork: Maciej Szlaga - Daniel Górski, Wojciech Musuła (32' Joshua Balogun), Adrian Kochanek, Mateusz Wesserling, Marcin Kajca, Maciej Szymański (78' Łukasz Kłos), Mateusz Madziąg, Fabian Słowiński (46' Daniel Wólkiewicz), Arkadiusz Byczkowski, Mateusz Wachowiak (53' Damian Formela).

Sokół Kleczew: Daniel Szczepankiewicz - Wiktor Patrzykąt, Arkadiusz Widelski, Sebastian Śmiałek, Tomasz Koziorowski, Tomasz Kowalczuk, Piotr Kasperkiewicz, Jakub Dębowski, Arkadiusz Bajerski (84' Przemysław Kędziora), Emile Thiakane, Łukasz Cichos.