Dzisiaj jest sobota 21 października 2017, imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23851) SPORT FORUM FIRMY (5088) PRACA (47) KINA IMPREZY WIDEO

13 / 10oC
12 / 9oC
10 / 8oC

MMP w Boksie: Kontrowersyjne finały, Konin bez mis ... (3)Uczennica ZSEU w gronie stypendystów Prezesa Rady ... (1)
jesteś tutaj: Strona głównaSportPokonali niepokonanych! Start Konin lepszy od lide ...

Pokonali niepokonanych! Start Konin lepszy od lidera II ligi!

Aktualizacja 19.03.2017 21:50

Ta drużyna udowodniła, że jest zdolna do rzeczy wielkich. W niedzielę Start Konin pokonał na własnym terenie KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, jedyną niepokonaną do tej pory drużynę w II lidze.

Co więcej - oba zespoły zagrały w niedzielę fantastyczne spotkanie. Wyrównana walka trwała do ostatnich minut, ale minimalnie lepszy w ostatecznym rozrachunku okazał się zespół gospodarzy.

Przez większość meczu to jednak drużyna z Zielonej Góry była bliższa wygranej. Jeżeli ktoś wychodził na prowadzenie w trakcie spotkania, to właśnie goście. W dziewiątej minucie po wykorzystanych dwóch rzutach karnych było 3:5, a w samej końcówce pierwszej połowy AZS prowadził 13:11.

Zielonogórzanie świetnie zagrali na początku drugiej połowy, gdy zbudowali sobie czterobramkowe prowadzenie. Goście grali jednak agresywnie i co chwilę wylatywali z boiska na dwie minuty. Start przez długi czas tych prezentów jednak nie wykorzystywał.

Dopiero w 50. minucie gospodarzom udało się wyrównać wynik starcia na 20:20. Głównie za sprawą Olgierda Piaskowskiego, który co drugą akcję Startu wykańczał celnym rzutem z prawego skrzydła. W końcówce wykazał się również Jakub Kujawiński, broniąc kilka rzutów gości.

W 54. minucie Start wyszedł na prowadzenie jedną bramką. Jeszcze trzy minuty przed końcem AZS wyrównał. Minutę później znów trafił Piaskowski i zespół Marka Salzmana tego prowadzenia już nie oddał. Start dotrzymał wynik do końca i wygrał ostatecznie 23:22.

Euforia po końcowym gwizdku była ogromna. Koninianie pokonali nie tylko lidera II ligi, ale również zespół, który do tej pory wygrał wszystkie spotkania. Zawodnicy Startu udowodnili także, że będąc w najwyższej formie są w stanie pokonać absolutnie każdy zespół w II lidze. Zwycięstwo koninian nie było bowiem efektem słabszej gry gości, ale konsekwencji i walki w grze konińskiej drużyny.

Start Konin wciąż zajmuje piąte miejsce w tabeli II ligi, mając teraz w dorobku 24 punkty. Kolejne starcie w przyszły weekend - Start zagra na wyjeździe z Tęczą Kościan.

Start Konin - KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 23:22 (12:13)

Start Konin: Jakub Kujawiński, Michał Nejman - Bartosz Glinkowski (8), Olgierd Piaskowski (7), Adrian Franaszek (4), Maciej Rolnik (2), Hubert Sobczak (2), Marcel Urbański, Adrian Grzelka, Kamil Nadlewski, Marek Salzman, Łukasz Cieślak.

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego: Marek Kwiatkowski, Marek Wieczorek - Cyprian Kociszewski (7), Marcin Jaśkowski (4), Mariusz Rogoziński (3), Marcin Nowicki (3), Maciej Orliński (2), Alan Raczkowiak (2), Hubert Kuliński (1), Kewin Polito, Kamil Gessner, Jędrzej Zieniewicz.

• Start Konin - AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego [TRANSMISJA]

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

ZWYCIESTWO !!! GRATULACJE !!!
Dodano: 19.03.2017 17:08    Przez: ~Kibic Start
START KONIN bez Marka jest jak Polsat bez reklam...... nie istnieje!
Dodano: 19.03.2017 22:08    Przez: ~Zielonogórski prowokator
Genialny mecz. Emocje i nerwy do końca. Brawo dla Startu. Nie mogłam przyjść ale oglądałam transmisję na lm.pl. Pełen szacun dla komentatora. Dobra robota.
Dodano: 19.03.2017 16:38    Przez: ~Fanka