Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

LM.plWiadomościTrzy minuty, trzy bramki. KKF wziął rewanż na Red Dragons II

Trzy minuty, trzy bramki. KKF wziął rewanż na Red Dragons II

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

Początek drugiej połowy zadecydował o niedzielnej wygranej KKF Automobile Torino Konin nad Red Dragons II Pniewy. Dzięki zwycięstwu koniński zespół wciąż ma szanse na zajęcie miejsca na podium II ligi.

Spotkanie z rezerwami ekstraklasowego klubu rozpoczęło się lepiej dla koninian. KKF miał przewagę w posiadaniu piłki, choć niewiele sytuacji bramkowych. Goście z Pniew dobrze organizowali się w obronie i zamykali dostęp do własnego pola karnego.

W trzynastej minucie udało im się natomiast przeprowadzić bramkową akcję. Z narożnika boiska piłkę przed pole karne wycofał Danielczak, a celnym strzałem Artura Chmiela pokonał Dominik Jankowski. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa. Jeszcze w tej samej minucie KKF przeprowadził kontratak zakończony przez Sebastiana Raczkowskiego i było 1:1.

Cztery minuty później gospodarze po raz pierwszy wyszli na prowadzenie. Ładną dwójkową akcję przeprowadzili Łajdecki i Mroziński i właśnie ten drugi zawodnik strzelił drugą bramkę dla KKF. Z prowadzenia gospodarze cieszyli się jednak tylko minutę. Goście przeprowadzili niemal kopię pierwszej bramkowej akcji - z rzutu rożnego zagrał przed pole karne Miałkas, a celny strzał oddał Szymon Urtnowski. Do przerwy było 2:2.

Mecz rozstrzygnął się tak naprawdę w trzy minuty na samym początku drugiej połowy. Zawodnicy Red Dragons II po przerwie wyszli na parkiet zdekoncentrowani, a koninianie bezlitośnie to wykorzystali.

Najpierw prowadzenie gospodarzom dał Raczkowski, przepięknie uderzając piłkę z ostrego kąta. Minutę później Raczkowski dogrywał piłkę z prawej strony, ta odbiła się od Szymona Urtnowskiego i wpadła do siatki Red Dragons II. Piąte trafienie to zasługa już trzech piłkarzy. Najpierw dobrze piłkę odzyskał Mateusz Mroziński, na lewe skrzydło zagrał ją Łukasz Łajdecki, a do siatki dobił Kuba Matuszak.

Kolejne 35 minut gry nie przyniosło już tak wielu akcji. Zawodnicy jednej i drugiej drużyny fatalnie pudłowali i ostatecznie licznik bramek stanął na wyniku 5:2.

- Zespół po ostatniej porażce z Żarami chciał się zrehabilitować. W Pniewach też przegraliśmy, więc była taka podwójna chęć zwycięstwa. To zwycięstwo pozwoli nam walczyć o miejsca na pudle - mówił po meczu trener KKF Automobile Torino Konin, Arkadiusz Hofman.

Koninianie wciąż plasują się na czwartym miejscu w tabeli II ligi z dorobkiem 23 punktów i stratą jednego oczka do Orlika Mosina (mają jednak jeden mecz rozegrany mniej). I to właśnie z Orlikiem zagrają swój kolejny mecz zawodnicy KKF. - Poza spotkaniem z Lesznem to będzie najtrudniejszy rywal. Specyficzna hala, dość wąska, Orlik też będzie walczył o jak najwyższe miejsce. Są dobrzy fizycznie, mają kilku zawodników z wyższych klas rozgrywkowych - ocenia szkoleniowiec koninian.

KKF Automobile Torino Konin - Red Dragons II Pniewy 5:2 (13', 22' Sebastian Raczkowski, 17' Mateusz Mroziński, 23' Szymon Urtnowski (sam.), 25' Kuba Matuszak - 13' Dominik Jankowski, 18' Szymon Urtnowski)

KKF Automobile Torino Konin: Artur Chmiel - Sebastian Raczkowski, Mateusz Mroziński, Krystian Andrzejczak, Marcin Balalja, Łukasz Łajdecki, Paweł Krygier, Damian Markiewicz, Piotr Borkiewicz, Sebastian Laskowski, Kuba Matuszak.

Red Dragons II Pniewy: Dawid Dymek - Dominik Jankowski, Gracjan Miałkas, Szymon Urtnowski, Mateusz Danielczak, Paweł Hirszfeld, Mateusz Górny, Bartłomiej Kubiak, Szymon Łuczak, Dawid Mamot, Patryk Oczkowski.