Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

LM.plSportOstatni rzut za trzy punkty rozstrzygnął losy turnieju

Ostatni rzut za trzy punkty rozstrzygnął losy turnieju

Zacięty przebieg miał XV Turniej Piłki Koszykowej Amatorów, który w środę odbył się w Golinie. O zwycięstwie przesądził ostatni rzut na minutę przed końcowym gwizdkiem.

W finałowym turnieju wzięły udział trzy drużyny, wyłonione wcześniej w ramach kilka turniejów eliminacyjnych. O tytuł najlepszego zespoły walczyły ekipy Strongmanów, Orłów i Dzikusów Robsona.

W dwóch pierwszych spotkaniach porażek doznał zespół Dzikusów Robsona, ulegając 14:56 Orłom i 16:49 Strongmanom. Oznaczało to, że o ostatecznym zwycięstwie w turnieju decydować będzie ostatni mecz pomiędzy Strongmanami i Orłami.

Starcie było niezwykle zacięte i wyrównane i oba zespoły co jakiś czas wychodziły na prowadzenie. Ostatecznie o jego wyniku przesądził ostatni rzut. 50 sekund przed końcem spotkania za trzy trafił Michał Witkowski. Orły objęły prowadzenie 23:20 i nie oddały go już do samego końca, wygrywając zawody.

- Jestem bardzo zadowolony zainteresowaniem i wysokim poziomem prezentowanym przez zawodników. Koszykówka to kolejna dyscyplina, która wyróżnia gminę na tle powiatu, a jej zawodnicy z sukcesami reprezentują barwy gminne i powiatowe na zawodach wojewódzkich - mówił na zakończenie turnieju burmistrz Goliny, Mirosław Durczyński.

Kolejna edycja turnieju rozegrana zostanie już w nowej sali sportowej w Golinie, która oddana do użytku ma być 31 lipca.