LM.plSportPierwsza porażka Górnika wiosną, Adamczewski usunięty z boiska

Pierwsza porażka Górnika wiosną, Adamczewski usunięty z boiska

Dodano: , Aktualizacja: , Żródło: LM.pl

Dwie bramki wystarczyły Świtowi Skolwin do pokonania na własnym terenie Górnika Konin. Była to pierwsza porażka biało-niebieskich w rundzie wiosennej tego sezonu.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. W czternastej minucie w polu karnym sfaulowany przez Mateusza Wypycha został Jarosław Jóźwiak. Arbiter wskazał na jedenasty metr, a do rzutu karnego podszedł nowy napastnik Świtu - Charles Nwaogu. Stojący między słupkami konińskiej bramki Dawid Kołodziejczak był bliski obrony strzału Nigeryjczyka, ale piłka ostatecznie wpadła do siatki i gospodarze prowadzili 1:0.

Pomimo, że pierwsza połowa nie obfitowała w dużą liczbę sytuacji podbramkowych, w 26. minucie Świt prowadził już dwiema bramkami. Tym razem Nwaogu zaliczył asystę, a do bramki Górnika trafił Oskar Szczepanik. Biało-niebiescy mogli, a nawet powinni odpowiedzieć w 35. minucie, gdy w sytuacji sam na sam znalazł się Aleks Sieradzki. Pomocnik z Konina minął bramkarza, ale nie trafił do pustej siatki.

Trener Czesław Owczarek już w przerwie spotkania zareagował na grę swoich piłkarzy. Z boiska zszedł Mateusz Wypych, a na murawie zameldował się Piotr Radoszewski. Nieco ponad dziesięć minut później Jan Paczyński zastąpił Pawła Błaszczaka. Górnik co prawda zdobył przewagę w drugiej odsłonie meczu, ale nie był w stanie przekuć jej na groźne sytuacje pod bramką rywali.

Gorąco zrobiło się natomiast w 76. minucie. Przy ławkach rezerwowych doszło do spięcia pomiędzy zawodnikami obu drużyn. W konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Maciej Adamczewski i w końcówce Górnik musiał radzić sobie w dziesiątkę. Koninianie strat już odrobić nie zdołali i przegrali w Szczecinie 0:2.

Porażka spowodowała spadek biało-niebieskich na trzynaste miejsce w tabeli III ligi. Górnik ma na koncie 22 punkty, tyle samo co czternasta Polonia Środa Wlkp. i dwa oczka mniej od dwunastej Wdy Świecie. Kolejny mecz w przyszłą niedzielę. Koninianie zagrają na wyjeździe z Pogonią Lębork.

Świt Skolwin - Górnik Konin 2:0 (16' Charles Nwaogu, 26' Oskar Szczepanik)

Świt Skolwin: Przemysław Matłoka - Ernest Graś (82' Dawid Bidny), Adrian Kronkowski, Patryk Bil, Paweł Odlanicki-Poczobut, Oskar Szczepanik, Grzegorz Szczepanik, Jarosław Jóźwiak (72' Kamil Walków), Patryk Ortel, Krzysztof Filipowicz (63' Paweł Krawiec), Charles Nwaogu (85' Dominik Andrzejewski).

Górnik Konin: Dawid Kołodziejczak - Mateusz Augustyniak, Dawid Śnieg, Mateusz Wypych (46' Piotr Radoszewski), Kamil Krzyżanowski, Maciej Adamczewski, Mateusz Majewski (81' Mateusz Majer), Aleks Sieradzki (61' Krystian Sobieraj), Jakub Groszkowski, Jakub Antosik, Paweł Błaszczak (57' Jan Paczyński).

źródło/fot.: M. Tamulski