LM.plSportSiatkarki Alexas wygrały turniej play-off i zostają w II lidze

Siatkarki Alexas wygrały turniej play-off i zostają w II lidze

Ostatnie mecze, ostatnie emocje i pozytywny finał. Siatkarki Alexas Turek wygrały dwa spotkania turnieju w Chełmnie i wywalczyły utrzymanie w II lidze.

Po rundzie zasadniczej Alexas uplasował się na szóstym miejscu w tabeli II ligi, co oznaczało, że będzie musiał walczyć o utrzymanie w rozgrywkach. Rywalkami siatkarek z Turku były zawodniczki Armar Profi Auto Culmen Chełmno i KS Murowana Goślina. Turniej rozegrany został w Chełmnie w miniony weekend.

Siatkarki Zbigniewa Osajdy weszły w niego bardzo dobrze, pokonując po zaciętym starciu KS Murowana Goślina. Mecz rozstrzygnął się dopiero w piątym secie. Pierwszą część spotkania, po grze na przewagi, wygrały siatkarki z Murowanej Gośliny 29:27. Alexas wyrównał, zwyciężając 25:20, a następnie wyszedł na prowadzenie po wygranym trzecim secie 25:23. Czwarta część spotkania znów toczyła się na przewagi. KS zwyciężył 26:24. Piąty set wygrały znów siatkarki z Turku 15:12.

Drugiego dnia rozgrywek KS Murowana Goślina walczyła z zespołem z Chełmna. Tym razem siatkarki KS wygrały pewnie 3:0 i dzięki temu były już pewne pozostania w II lidze. Spadkowicz miał być wyłoniony w trzecim meczu.

W decydującym starciu Alexas męczył się już mniej, choć Culmen Chełmno urwał zawodniczkom Zbigniewa Osajdy jeden set. W trzech pozostałych wygrały jednak zawodniczki z Turku i z pięcioma punktami na koncie wygrały cały turniej o utrzymanie. Cztery oczka pozwoliły pozostać w II lidze KS Murowana Goślina, a spadek do III ligi zanotowały siatkarki z Chełmna.

Pierwszy, debiutancki sezon w II lidze już za zawodniczkami Alexas Turek. Drużyna Zbigniewa Osajdy zajęła szóste miejsce w klasyfikacji ligowej. Do rozgrywek siatkarki powrócą jesienią bieżącego roku.

Alexas Turek - KS Murowana Goślina 3:2 (27:29, 25:20, 25:23, 24:26, 15:12)

Armar Profi Auto Culmen Chełmno - Alexas Turek 1:3 (20:25, 25:23, 19:25, 13:25).