LM.plSportJeden stracony gol, cztery zdobyte. Medyk wygrał w Żywcu

Jeden stracony gol, cztery zdobyte. Medyk wygrał w Żywcu

Zwycięska passa Medyka Konin trwa. W osiemnastym meczu Ekstraligi w tym sezonie mistrzynie Polski odniosły osiemnaste zwycięstwo, pokonując na wyjeździe Mitech Żywiec 4:1.

Wyjazdowy mecz dziewiętnastej kolejki rozpoczął się od mocnych akcentów, bo aż od trzech strzelonych goli przez oba zespoły. Wynik już w ósmej minucie otworzyła Katarzyna Daleszczyk. Pomocniczka Medyka dostała podanie od Liliany Kostowej i uderzeniem z ostrego kąta pokonała bramkarkę z Żywca.

Mitech wyrównał sześć minut później. Piłka zagrana z prawej strony dotarła do Lucii Šuąkovej, a ta mając przed sobą tylko Szymańską zdobyła gola na 1:1. Już chwilę później koninianki znów wyszły na prowadzenie. Tym razem piłkę zagraną z lewej strony głową uderzyła Anna Gawrońska. Do przerwy Medyk prowadził 2:1.

Po zmianie stron mistrzynie Polski przypieczętowały swoją wygraną. W 53. minucie faulowana narożniku pola karnego była Anna Gawrońska. Do jedenastki podeszła sama kapitan Medyka. Bramkarka z Żywca wyczuła jej intencje, ale nie była w stanie zatrzymać uderzenia.

Wynik w 81. minucie ustaliła Sławczewa. Po rzucie rożnym z najbliższej odległości uderzyła Katarzyna Daleszczyk. Bramkarka Mitechu sparowała piłkę, a do siatki z zaledwie kilku metrów dobiła ją właśnie bułgarska defensorka Medyka. Koninianki wygrały w Żywcu 4:1.

Zespół Romana Jaszczaka pozostał liderem Ekstraligi z dorobkiem 54 punktów i przewagą czterech oczek nad Górnikiem Łęczna. Kolejny mecz już w najbliższą sobotę. Koninianki podejmować będą Olimpię Szczecin.

Mitech Żywiec - Medyk Konin 1:4 (14' Lucia Šuąková - 8' Katarzyna Daleszczyk, 15', 53' Anna Gawrońska, 81' Radosława Sławczewa)

Medyk Konin: Anna Szymańska - Radosława Sławczewa, Maria Ficzay, Paulina Dudek, Dagmara Grad (83' Klaudia Olejniczak), Aleksandra Sikora, Sandra Sałata, Anastazja Karlanowa, Katarzyna Daleszczyk, Liliana Kostowa (73' Anastazja Szuppo), Anna Gawrońska.