Skocz do zawartości
LM.plSportFlis zostaje z brązem, Goiński będzie walczył o złoto!

Flis zostaje z brązem, Goiński będzie walczył o złoto!

Dodano: , Żródło: LM.pl
Flis zostaje z brązem, Goiński będzie walczył o złoto!

Jedną porażkę i jedno zwycięstwo zanotowali pięściarze z Konina podczas czwartkowych półfinałów Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie. O tytuł mistrzowski walczyć będzie w piątek Mateusz Goiński.

Jako pierwszy na ringu w czwartek zaprezentował się Patryk Flis. Reprezentant Copacabany Konin bardzo dobrze rozpoczął swój pojedynek z Patrykiem Cichym. Od drugiej rundy pięściarz Boks Poznań Team zaczął jednak zdobywać w przewagę, a w trzeciej rundzie zdominował konianina. Flis miał problemy kondycyjne, które ostatecznie zaważyły na jego jednogłośnej porażce z Cichym.

Przegrana w półfinale oznacza jednak, że pięściarz Copacabany Konin wraca z mistrzostw z brązowym medalem. 

Kolejne zwycięstwo na mistrzostwach odniósł w czwartek Mateusz Goiński. Zawodnik Zagłębia Konin mierzył się z Michałem Soczyńskim z PACO Lublin. Koninianin przez całe starcie przeważał nad swoim rywalem, choć cały pojedynek był dość wyrównany. Goiński wygrał jednak jednogłośnie na punkty i w piątek będzie walczył o złoto mistrzostw.

Jego rywalem będzie Arkadiusz Szwedowicz. To nie pierwsze spotkanie koninianina z reprezentantem BKS Skorpion Szczecin. Jesienią zeszłego roku obaj pięściarze mierzyli się ze sobą w finale Turnieju im. F. Stamma oraz w półfinale Mistrzostw Polski Seniorów. Dwukrotnie lepszy w tych walkach był Szwedowicz. 

Początek piątkowych finałów o godz. 18.00.

Patryk Cichy (Boks Poznań Team) - Patryk Flis (Copacabana Konin) 5:0
Mateusz Goiński (Zagłębie Konin) - Michał Soczyński (KS PACO Lublin) 5:0.

 

Flis zostaje z brązem, Goiński będzie walczył o złoto!
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole