LM.plSportByło 5:0, mogło być o wiele wyżej. Medyk pokonał Olimpię

Było 5:0, mogło być o wiele wyżej. Medyk pokonał Olimpię

Duża nieskuteczność nie przeszkodziła Medykowi Konin wygrać w sobotę z Olimpią Szczecin. Licznik bramek ostatecznie zatrzymał się na pięciu.

Sobotnie starcie rozpoczęło się od ostrzału szczecińskiej bramki. Medyczki miały jednak duże problemy ze skutecznością, świetnie między słupkami Olimpii spisywała się również Beata Niesterowicz. Golkiperka ze Szczecina broniła strzały Aleksandry Sikory, Pauliny Dudek i Anastazji Karlanowej.

W końcu w 23. minucie koniniankom udało się wyjść na prowadzenie. Mocny strzał po ziemi oddała Katarzyna Daleszczyk. Lot piłki rękoma przecięła Niesterowicz, ale na długim słupku do piłki dopadła jeszcze Kostowa i uderzeniem z najbliższej odległości dała prowadzenie Medykowi.

Przez kolejne kilkanaście minut na boisku niewiele się działo. Tuż przed końcem pierwszej połowy medyczki po raz drugi trafiły do siatki Olimpii. Prostopadłą piłkę przed polem karnym dostała Paulina Dudek. Pomocniczka Medyka obróciła się, mijając rywalkę i w sytuacji sam na sam strzeliła na 2:0. Takim wynikiem zakończyła się też pierwsza połowa.

Trzecia bramka padła już w drugiej połowie. W 59. minucie po zamieszaniu w polu karnym piłkę w siatce umieściła Agata Guściora. Szczecinianki na żadną z tych bramek nie były w stanie odpowiedzieć jakimkolwiek zagrożeniem pod konińską bramką. Od początku do samego końca medyczki miały mecz pod kontrolą.

Celowniki medyczek nastawiły się ostatecznie w samej końcówce starcia. Najpierw po raz drugi na listę strzelczyń wpisała się Katarzyna Daleszczyk, później głową na 5:0 podwyższyła Maria Ficzay.

Po meczu dziewiętnastej kolejki zespół Romana Jaszczaka wciąż plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli Ekstraligi. Medyczki mają na koncie 57 punktów

Medyk Konin - Olimpia Szczecin 5:0 (23&39;, 82&39; Katarzyna Daleszczyk, 44&39; Paulina Dudek, 59&39; Agata Guściora, 86&39; Maria Ficzay)

Medyk Konin: Anna Szymańska (82&39; Monika Sowalska) - Radosława Sławczewa, Maria Ficzay, Paulina Dudek, Dagmara Grad, Aleksandra Sikora, Sandra Sałata (71&39; Anastazja Szuppo), Anastazja Karlanowa (46&39; Agata Guściora), Katarzyna Daleszczyk, Liliana Kostowa, Anna Gawrońska.

Olimpia Szczecin: Beata Niesterowicz - Joanna Preś, Patrycja Michalczyk, Dominika Łuczak (46&39; Magdalena Lachman), Natalia Niewolna, Magdalena Szwed, Anita Janik, Matilda Victoria Bohm (79&39; Aleksandra Sudyk), Roksana Ratajczyk, Weronika Szymaszek (79&39; Aleksandra Witczak), Martyna Brodzik (46&39; Marta Fil).