LM.plSportBrąz Beaty Reśkiewicz na Mistrzostwach Polski Juniorek w Judo

Brąz Beaty Reśkiewicz na Mistrzostwach Polski Juniorek w Judo

Jeden medal przywiozły do Konina reprezentantki UKS Górnik Judo Konin z Mistrzostw Polski Juniorek. Na najniższyms stopniu podium stanęła Beata Reśkiewicz.

Beata Reśkiewicz podczas poznańskich mistrzostw walczyła w kat. wagowej do 44 kg. W fazie grupowej odniosła jedno zwycięstwo (100:0 z Magdaleną Niedośpiał) i jedną porażkę (0:100 z Gabrielą Wojszko). Te wyniki dały jej drugie miejsce w grupie i awans do półfinału.

W starciu o finał koninianka mierzyła się z Izabellą Olejnik. Reprezentantka UKS Górnik Judo przegrała tę walkę i ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu w klasyfikacji, zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski.

W kat. do 57 kg rywalizowała druga z koninianek - Magdalena Sylwestrzak. Zawodniczka UKS Górnik Judo przegrała jednak swój pierwszy pojedynek z Joanną Graszą (MKS Juvenia Wrocław) i odpadła z dalszej rywalizacji.

Jeden pojedynek stoczyła również Alicja Bąkowska. Koninianka w kat. do 63 kg w pierwszej rundzie otrzymała wolny los, a w swojej pierwszej walce uległa Aleksandrze Butlewskiej (SGKS Wybrzeże Gdańsk).