LM.plSportPierwsza porażka SKP Słupca na wiosnę. Wygrał przyszły lider

Pierwsza porażka SKP Słupca na wiosnę. Wygrał przyszły lider

0:2 ulegli w Kościanie tamtejszej Obrze piłkarze SKP Słupca. Obra po tym zwycięstwie została liderem IV ligi, a słupczanie pozostali na dziewiątym miejscu w tabeli.

Słupczanie mierzyli się w sobotę z trzecią drużyną IV ligi. Tydzień wcześniej SKP zatrzymał ówczesnego lidera rozgrywek - Ostrovię 1909 Ostrów Wlkp. Po starciu w Kościanie to właśnie Obra została nowym liderem, pokonując zespół Wojciecha Henke 2:0.

W pierwszej połowie oba zespoły miały swoje sytuacje, ale to gospodarze wyszli na prowadzenie. W 22. minucie strzał sprzed pola karnego oddał Piotr Sznabel i było 1:0. W drugiej odsłonie starcia Obra zdobyła przewagę i już w 61. minucie podwyższyć mógł Piotr Sarbinowski. Jego uderzenie głową sparował jednak Maciej Przygoda.

W 72. minucie gospodarzom udało się podwyższyć. Dośrodkowanie z prawej strony boiska wykończył Krystian Łukaszyk. Wynikiem 2:0 zakończyło się spotkanie i to Obra mogła cieszyć się z kompletu punktów.

Porażka nie spodowała jednak spadku SKP Słupca w tabeli. Zespół Wojciecha Henke wciąż zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji z dorobkiem 25 punktów. Kolejny mecz w najbliższy weekend. Słupczanie zagrają na wyjeździe z Polonią 1912 Leszno.

Obra Kościan - SKP Słupca 2:0 (22' Piotr Sznabel, 72' Krystian Łukaszyk)

Obra Kościan: Szymon Kubicki - Krzysztof Chwaliszewski, Przemysław Królak, Mateusz Adamski, Mariusz Józefiak, Igor Rudawski, Piotr Sznabel, Łukasz Biały (70' Krystian Łukaszyk), Maciej Przewłocki (65' Jakub Płotkowiak), Szymon Słoma (75' Łukasz Michalak), Piotr Sarbinowski (85' Dawid Ratajczak).

SKP Słupca: Maciej Przygoda - Daniel Bednarowicz, Michał Dreczkowski, Piotr Głowala (65' Piotr Witowski), Dariusz Gromanowski, Sebastian Jasiak (56' Patryk Gromanowski), Michał Lorencki, Jacek Mikołajczyk (75' Kamil Sikorski), Sebastian Raczkowski, Jakub Woźniak, Marcin Balalja (56' Kamil Łukasiewicz).