LM.plSportWicher przegrał mecz o utrzymanie, dwa gole Pudlickiego

Wicher przegrał mecz o utrzymanie, dwa gole Pudlickiego

Jeden z kluczowych meczów w walce o pozostanie w IV lidze zakończył się dla Wichru Dobra porażką. Zespół Zbigniewa Kaczmarka uległ na wyjeździe PKS Racot 0:2.

Oba zespoły przed dziewiętnastą kolejką zajmowały dwa ostatnie miejsca w tabeli. W nieco lepszej sytuacji był Wicher, który miał dwa oczka przewagi nad PKS. Wygrana w Racocie mogła tę przewagę powiększyć. Stało się jednak inaczej - to gospodarze w sobotę zwyciężyli.

W pierwszej połowie oba zespoły miały swoje sytuacje. PKS Racot mógł wyjść na prowadzenie już w trzeciej minucie, ale uderzenie z rzutu wolnego Piotra Pierzchlewicza sparował Damian Wodnicki. Wicher odpowiedział w 25. minucie. W polu karnym znalazł się Tomasz Wypiór, przełożył piłkę na drugą nogę po czym fatalnie spudłował z kilku metrów.

Pierwsza bramka padła tuż po przerwie. Z pozoru niegroźna akcja przerodziła się w sytuację sam na sam po tym, jak przed polem karnym potknął się Jarosław Śmieja. Piłkę w siatce umieścił Bartosz Pudlicki i było 1:0.
Dobrzanie mogli odpowiedzieć już sześć minut później. Z kontrą wyszedł Tomasz Wypiór, później piłka trafiła do Beniamina Trzepacza, ale jego piłka po jego uderzeniu poszybowała nad poprzeczką.

Gospodarze podwyższyli prowadzenie w 66. minucie. Przed polem karnym piłkę głową zgrał Maciej Czarnecki, a całą akcję znów wykończył Pudlicki. Wynik 2:0 utrzymał się do końca i Wicher z Racotu wyjechał bez punktów.

Zespół Zbigniewa Kaczmarka spadł na ostatnie, czternaste miejsce w tabeli. Dobrzanie mają na koncie osiem punktów. Jedno oczko więcej ma PKS Racot, a dwa - Kania Gostyń. Oba zespoły mają jednak również jeden mecz rozegrany mniej.

W najbliższy weekend Wicher Dobra czeka kolejne bardzo ważne spotkanie. Zespół Zbigniewa Kaczmarka podejmować będzie Kanię Gostyń.

PKS Racot - Wicher Dobra 2:0 (49', 66' Bartosz Pudlicki)

PKS Racot: Adrian Konradowski - Piotr Turkowiak (89' Adam Kasprzak), Tomasz Klak, Miłosz Mądry, Tomasz Kaczmarek (46' Piotr Szczerbal), Piotr Pierzchlewicz (65' Michał Sitkowski), Hubert Sznabel, Maciej Czarnecki, Tomasz Bajsztok, Konrad Grzymisławski, Bartosz Pudlicki (83' Jakub Skoracki).

Wicher Dobra: Damian Wodnicki - Dominik Józefiak, Jarosław Śmieja (77' Sebastian Gromada), Mateusz Morusiński, Szymon Ignaczak, Beniamin Trzepacz (70' Łukasz Cieślak), Albert Gośliński, Michał Ignaczak, Tomasz Janicki (60' Łukasz Człapa), Tomasz Wypiór, Piotr Serafin (87' Tymoteusz Urbański).