LM.plSportDrugie miejsce Iskry Konin w Pucharze KS Warta Poznań

Drugie miejsce Iskry Konin w Pucharze KS Warta Poznań

Dziewięć medali dało Iskrze Konin drugie miejsce w klasyfikacji klubów podczas Pucharu KS Warta Poznań. Dwa złote krążki w Poznaniu wywalczył Adam Kuszyński.

Piątka reprezentantów konińskiej Iskry stawała w sobotę na podiach poznańskich zawodów. Dwa złote medale wywalczył Adam Kuszyński, triumfując na dystansie 50 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem motylkowym. Złote medale wywalczyli również Igor Kierejewski (100 m klasycznym), Maria Orłowska (50 m grzbietowym) i Klaudia Borkiewicz (100 m grzbietowym).

Konininie przywieźli również cztery inne medale. Srebro na dystansie 200 m dowolnym wywalczył Igor Kierejewski. Jeden brązowy medal zdobyła Maria Orłowska (50 m dowolnym), a dwa razy na trzecim miejscu stawał Alan Bidziński (100 m grzbietowym i 50 m motylkowym).

Łącznie w poznańskich zawodach wzięło udział 32 zawodników Iskry Konin. W klasyfikacji medalowej koniński klub zajął drugie miejsce na 34 startujące zespoły.

Kolejne zawody konińscy pływacy zaplanowane mają na weekend 21 - 23 kwietnia. W Poznaniu rywalizować będą w International Swimming Cup Poznań 2017.