LM.plSportZnów urwali punkt lepszemu rywalowi. Remis SKP w Lesznie

Znów urwali punkt lepszemu rywalowi. Remis SKP w Lesznie

Dwa tygodnie temu w Ostrowie Wlkp., w sobotę - w Lesznie. Już drugi raz w rundzie wiosennej piłkarze SKP Słupca zatrzymali wyżej notowany zespół.

Tym razem rywalem zespołu Wojciecha Henke była piąta w tabeli Polonia 1912 Leszno. Wyżej notowani leszczynianie bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Już w siódmej minucie z lewej strony uderzał Jakub Borowczyk, piłka wpadła do siatki i było 1:0. Na odpowiedź słupczan czekać trzeba było zaledwie dziewięć minut. Goście wyprowadzili kontratak wykończony przez Kamila Sikorskiego. Wynik meczu znów był remisowy.

W kolejnych minutach przewagę miała Polonia 1912. Leszczynianie stwarzali sobie okazje po rzutach rożnych, sytuację sam na sam miał jeszcze Jakub Borowczyk, ale górą wyszedł z niej Szymon Szymański. Do przerwy utrzymał się remis 1:1.

Po zmianie stron tempo meczu spadło i obie drużyny nie stwarzały już tak wielu okazji podbramkowych. Losy starcia rozstrzygnąć mógł Łukasz Glapiak, ale znow górą był Szymański. Słupczanie utrzymali remis do końcowego gwizdka i wyjechali z Leszna z jednym punktem.

Po dziewiętnastu rozegranych meczach SKP Słupca ma na koncie 26 punktów i zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli IV ligi. Kolejne starcie zespół Wojciecha Henke czeka już w przyszłą sobotę. Będzie to rozgrywane awansem spotkanie 22. kolejki przeciwko Victorii Ostrzeszów.

Polonia 1912 Leszno - SKP Słupca 1:1 (7' Jakub Borowczyk - 16' Kamil Sikorski)

Polonia 1912 Leszno: Jakub Krzyżostaniak - Łukasz Gryziecki, Dominik Karolczak, Miłosz Lokś, Przemysław Kowalski, Jakub Rerak, Michał Płocharczyk (Jędrzej Wydmuch), Jakub Borowczyk (Maciej Bujak), Łukasz Glapiak, Artur Krawczyk, Kacper Robaczyński (Artur Jęsiek).

SKP Słupca: Szymon Szymański - Jakub Woźniak, Daniel Bednarowicz, Jacek Mikołajczyk, Michał Dreczkowski, Michał Lorencki, Piotr Głowala, Sebastian Raczkowski (81' Sebastian Jasiak), Kamil Łukasiewicz, Kamil Sikorski (74' Tomasz Rosiński), Piotr Witowski (74' Dariusz Gromanowski).

źródło: polonia1912leszno.pl