LM.plSportKKSz Konin bez medali Mistrzostw Świata. Matuszak siedemnasta

KKSz Konin bez medali Mistrzostw Świata. Matuszak siedemnasta

Siedemnaste miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w szabli wywalczyła Sylwia Matuszak. Zawody rozegrane zostały w Płowdiw w Bułgarii.

Koniński Klub Szermierczy reprezentowała w Bułgarii dwójka zawodników. Dobry wynik osiągnęła Sylwia Matuszak. Koninianka awansowała do fazy pucharowej, gdzie wygrała 15:10 z Abigail Valdez Andrade (Meksyk), a następnie uległa 10:15 Leidis Maris Veranes Mustelier (Kuba) 10:15, zajmując ostatecznie siedemnaste miejsce w klasyfikacji generalnej. Sylwia Matuszak była najwyżej sklasyfikowaną Polską.

W turnieju drużynowym biało-czerwone zajęły ósme miejsce. W 1/32 Polki pokonały 45:38 Kanadyjki, a następnie uległy 30:45 Amerykankom. W walce o piąte miejsce biało-czerwone przegrały z Węgierkami 27:45, a w starciu o siódme - 25:45 z Chinkami.

W turnieju kadetów KKSz Konin reprezentował Hubert Glasner. Koninianin przegrał pierwszą walkę pucharową 9:15 z Hristo Efimovem (Bułgaria), zajmując ostatecznie 48. miejsce.

W turnieju drużynowym Polacy pokonali najpierw Brazylijczyków 30:14, a następnie przegrali 27:30 z Koreą. W walce o dziewiątą lokatę biało-czerwoni pokonali najpierw reprezentację FIE 30:24, później wygrali z Brytyjczykami 30:17, ale w decydującym starciu ulegli 29:30 Hongkongowi i zajęli ostatecznie dziesiąte miejsce.

A już w najbliższy czwartek w Koninie kolejny turniej szermierczy. Tym razem rozegrane zostaną Mistrzostwa Okręgu Juniorów Młodszych.