LM.plSportOsiem medyczek na boisku, Polska grała z Białorusią

Osiem medyczek na boisku, Polska grała z Białorusią

Drugi mecz kontrolny podczas zgrupowania rozegrała we wtorek reprezentacja Polski kobiet. Biało-czerwone pokonały Białoruś 4:0, a jedną z bramek zdobyła Agata Guściora.

We wtorkowym starciu z piłkarkami zza wschodniej granicy wystąpiło aż osiem medyczek. Pięć zameldowało się w wyjściowym składzie reprezentacji Polski i wszystkie rozegrały pełne 90 minut. Między słupkami zagrała Anna Szymańska, a w polu - Aleksandra Sikora, Agata Guściora, Paulina Dudek i Sandra Sałata. Ponadto w drugiej połowie na boisko wyszła Dagmara Grad.

Dwie piłkarki Medyka Konin wystąpiło również w barwach reprezentacji Białorusi. Mowa tu o zawodniczkach, które dołączyły do zespołu mistrzyń Polski zimą. Anastazja Szuppo rozegrała całą pierwszą połowę, a w 62. minucie na boisko weszła Anastazja Karlanowa.

Polki w Mińsku wygrały 4:0, a wynik otworzyła medyczka - Agata Guściora. W pierwszej połowie trafiła jeszcze Agnieszka Winczo, a po przerwie dwie bramki zdobyła Ewa Pajor. Był to siódmy mecz z rzędu bez porażki reprezentacji prowadzonej przez Miłosza Stępińskiego.

Teraz przed medyczkami zaledwie trzy dni przerwy, a już 14 kwietnia Medyk Konin rozegra spotkanie 21. kolejki ligowej. Na wyjeździe koninianki zmierzą się z AZS PWSZ Wałbrzych.

Białoruś - Polska 0:2 (20' Agata Guściora, 27' Agnieszka Winczo, 64', 70' Ewa Pajor)

Białoruś: Natalia Woskobowicz - Ksenia Kibichnaja, (62' Anastazja Karlanowa), Anna Kozjupa, Elwira Urazewa, Anastazja Szuppo (46' Ekaterina Awkimowicz), Julia Slesarczik (46' Wiktoria Kazakewicz), Ekaterina Luckewicz, Anastazja Szczerbaczenia, Polina Beszten, Anastazja Linnik, Julia Duben (46' Karina Olkhowik).

Polska: Anna Szymańska - Aleksandra Sikora (66' Dagmara Grad), Natasza Górnicka, Agata Guściora, Paulina Dudek (66' Ewelina Kamczyk), Agata Tarczyńska, Sandra Sałata (76' Sylwia Matysik), Emilia Zdunek (46' Gabriela Grzywińska), Silvana Chojnowski, Agnieszka Winczo (65' Karolina Bochra), Julia Matuschewski (46' Ewa Pajor).