LM.plSportSosiński uciekał, peleton dogonił. KLTC na Ślężańskim Mnichu

Sosiński uciekał, peleton dogonił. KLTC na Ślężańskim Mnichu

Finisz przesądził o końcowej klasyfikacji XXX Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego ,,Ślężański Mnich". W trzyosobowej ucieczce przez większość trasy brał udział Konrad Sosiński.

W starcie na dystansie 72 kilometrów brało udział 138 zawodników, w tym czterech reprezentantów KLTC Konin. Ok. 30 kilometra uformowała się trzosobowa ucieczka, w której udział brał Konrad Sosiński. Koninianin wraz z dwójką pozostałych zawodników został jednak dogoniony przez peleton tuż przed metą. O ostatecznej klasyfikacji decydował więc sprint na ostatnim odcinku trasy.

Ostatecznie Sosiński zajął 29. miejsce. Najwyżej spośród zawodników KLTC Konin uplasował się Mateusz Kostański, który był szósty. - Konińscy zawodnicy nie specjalizują sie w sprintach - mówili po wyścigu trenerzy KLTC. Wysokie szesnaste miejsce zajął Adrian Lorenc, a 34. był Patryk Sztrauch.

Koniński klub wystawił również swoich reprezentantów w dwóch innych kategoriach. W kategorii juniorów młodszych 26. miejsce wywalczył Dawid Kuderczak, a 66. był Mateusz Sztrauch. Koninianie pokonali trasę 56 kilometrów w grupie 144 zawodników.

Łukasz Krych był natomiast jedynym kolarzem KLTC startującym w kategorii młodzików. Reprezentant konińskiego klubu zajął 38. miejsce. Młodzicy mieli do startowali na trasie liczącej 36 kilometrów, łącznie w wyścigu wzięło udział 89 zawodników.