LM.plSportKonińska drużyna na podium Pucharu Polski w wyciskaniu sztangi

Konińska drużyna na podium Pucharu Polski w wyciskaniu sztangi

Zespół z Konina - Central Tytan Team - zajął trzecie miejsce w Międzynarodowym Pucharze Polski WPF i PUTS w wyciskaniu sztangi leżąc. Konin na zawodach w Siedlcach reprezentowało sześciu zawodników.

W ramach zawodów w Siedlcach rozgrywany był Międzynarodowy Puchar Polski WPF i PUTS oraz X Mistrzostwa Tytana w wyciskaniu sztangi leżąc. Rywalizacja skupiła ok. stu zawodniczek i zawodników z całej Polski, w tym ponad dwudziestu mistrzów świata i Europy. Wśród startujących znalazła się również reprezentacja konińskiego zespołu Central Tytan Team.

Szósta zawodników z Konina wywalczyła sześć medali. Dwa krążki zdobył Krystian Ludkowski. W kat. juniorów do lat osiemnastu i wadze do 105 kg koninianin zanotował ciężar 120 kg, zdobywając tym samym złoto w X Mistrzostwach Tytana i srebro w kat. open do 100 kg w Pucharze Polski.

Dwa razy na podium stawał również Dawid Słupczewski. Zawodnik Central Tytan Team podniósł ciężar o wadze 160 kg. W kat. juniorów do lat 20 i wadze do 75 kg X Mistrzostw Tytana Słupczewski zajął drugie miejsce, a w kat. open do 75 kg w Pucharze Polski - trzecie miejsce.

Złoto w X Mistrzostwach Tytana wywalczył Kamil Dębczak. Koninianin podniósł ciężar 90 kg i w klasyfikacji juniorów do lat osiemnastu do 93 kg zajął pierwsze miejsce. W kat. open do 90 kg w Pucharze Polski był natomiast jedenasty.

Na najwyższym miejscu podium X Mistrzostw Tytana stanął również Patryk Śliwiński. Koninianin zanotował 95 kg i zdobył złoto w kat. juniorów do lat 21 do 93 kg i dziesiąte miejsce w Pucharze Polski w kat. open do 90 kg.
Największy ciężar w Siedlcach spośród koninian dźwignął Przemysław Dobrowolski. Zawodnik Central Tytan Team podniósł 185 kg. Koninianin otarł się podium, zajmując czwarte miejsce w kat. seniorów do lat 33 do 105 kg w X Mistrzostwach Tytana i piąte miejsce w kat. open do 100 kg w Pucharze Polski.

165 kg podniósł natomiast Krzysztof Słupczewski. Reprezentant Central Tytan Team zajął piąte miejsce w X Mistrzostwach Tytana w kat. seniorów do lat 33 do 105 kg i jedenaste miejsce w kat. open do 110 kg w Pucharze Polski.

Wszystkie te wyniki dały drużynie Central Tytan Team trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Zwyciężył Tytan Team, a drugie miejsce wywalczył Chałaj Team. - Impreza doskonale zorganizowana, świetne nagrody. Jestem bardzo zadowolony z postawy całej swojej drużyny - podsumował start swoich zawodników Przemysław Dobrowolski, trener w siłowni Central oraz założyciel drużyny Central Tytan Team.