LM.plSportŚwiąteczna niespodzianka, Wicher Dobra pokonał Rawię Rawicz

Świąteczna niespodzianka, Wicher Dobra pokonał Rawię Rawicz

Piękny świąteczny prezent sprawili swoim kibicom piłkarze Wichru Dobra, odnosząc drugie zwycięstwo z rzędu w rundzie wiosennej. Na wyjeździe drużyna Zbigniewa Kaczmarka pokonała Rawię Rawicz 4:1.

Sobotnie starcie w Rawiczu rozpoczęło się od wyrównanej gry obu zespołów, choć w pierwszej połowie to dobrzanie mieli lepsze sytuacje i ostatecznie prowadzili 1:0. Już w 29. minucie Wicher mógł trafić po raz pierwszy, ale piłka po lobie trafiła jedynie w poprzeczkę bramki Rawii. Dziesięć minut później było już jednak 1:0. Rzut wolny z ok. 20 metrów wykorzystał Beniamin Trzepacz, dając prowadzenie Wichrowi.

Dobrzanie podwyższyli już w drugiej połowie. W 60. minucie piłkę na środku boiska stracił Tomasz Wiśniewski. Na bramkę gospodarzy ruszył Tomasz Wypiór, ale mając przed sobą tylko jednego obrońcę i wysuniętego bramkarza napastnik Wichru zdecydował się lobować. Pomysł okazał się skuteczny, piłka wpadła do siatki i było 2:0. Wypiór w Rawiczu trafił jeszcze raz w 78. minucie. Tym razem napastnik z Dobrej wykorzystał dogranie z lewej strony boiska i celnie uderzył z kilku metrów.

Dwie kolejne bramki padły już w ostatnich minutach starcia. Najpierw gola dla Rawii zanotował Wojciech Bzdęga trafiając z rzutu wolnego. Czwarta bramka dla Wichru to również zasługa gospodarzy. Piłkę spod linii końcowej wybijał bramkarz Rawii, zrobił to jednak tak niefortunnie, że piłka trafiła w jednego z zawodników z Rawicza, a następnie wpadła do bramki gospodarzy. Wicher zwyciężył ostatecznie 4:1.

Była to druga z rzędu wygrana dobrzan w rundzie wiosennej. Zespół Zbigniewa Kaczmarka pozostał na dwunastym miejscu w tabeli z dorobkiem czternastu punktów i przewagą dwóch oczek nad PKS Racot (który również wygrał swoje spotkanie). W przyszły weekend Wicher pauzuje za mecz z LKS Ślesin, a kolejne spotkanie dobrzanie rozegrają za dwa tygodnie na wyjeździe z SKP Słupca.

Rawia Rawicz - Wicher Dobra 1:4 (90'+ Wojciech Bzdęga - 39' Beniamin Trzepacz, 60', 78' Tomasz Wypiór, 90'+ Tomasz Skrzypczak (sam.))

Rawia Rawicz: Karol Danek - Patryk Wawrzyniak, Tomasz Wiśniewski, Patryk Skrzypczak, Patryk Kowalski (78' Kamil Chleba), Stanisław Kołeczko, Tomasz Wawrzyniak (62' Szymon Zaborowski), Hubert Gil (46' Marcin Masełkowski), Mariusz Molka (46' Michał Gąsiorowski), Wojciech Bzdęga, Tomasz Skrzypczak.

Wicher Dobra: Igor Szczepaniak - Mateusz Morusiński, Jarosław Śmieja, Andrzej Górski, Tymoteusz Urbański, Tomasz Janicki (63' Łukasz Człapa), Łukasz Cieślak (56' Szymon Ignaczak), Michał Ignaczak, Daniel Błaszczyk (89' Albert Gośliński), Beniamin Trzepacz (83' Sebastian Gromada), Tomasz Wypiór.

źródło: rawia.pl