LM.plSportDwie bramki Białorusinek, Medyk mistrzem rundy zasadniczej

Dwie bramki Białorusinek, Medyk mistrzem rundy zasadniczej

5:1 pokonały w Piasecznie tamtejszy GOSiR piłkarki Medyka Konin. Zwycięstwo dało koniniankom mistrzostwo rundy zasadniczej Ekstraligi kolejkę przed jej zakończeniem.

Rozgrywany w środę mecz był spotkaniem zaległej szesnastej kolejki Ekstraligi. Drużyna Romana Jaszczaka mierzyła się w nim z jednym z ligowych outsiderów kobiecych rozgrywek. Mistrzynie Polski wygrały pewnie, a dwie bramki na swoje konto zapisały Białorusinki.

Wynik meczu już w drugiej minucie otworzyła Anastazja Karlanowa. Podanie Dagmary Grad odegrała jeszcze Paulina Dudek, a z najbliższej odległości akcję wykończyła właśnie Białorusinka. W osiemnastej minucie było już 2:0, a główną rolę odegrała tym razem inna z zagranicznych piłkarek Medyka. Dośrodkowanie Aleksandry Sikory dotarło do Liliany Kostowej, a Bułgarka ładnym uderzeniem pod poprzeczkę wpisała się na listę strzelczyń.

W środę w Piasecznie na boisku grała tylko jedna drużyna i koninianki bez problemu mogły wygrać z GOSiR-em dwucyfrowym wynikiem. Ostatecznie zatrzymały się na pięciu bramkach. Trzy z nich medyczki zdobyły już po przerwie. W 55. minucie kolejne dogranie Sikory wykorzystała tym razem inna z Białorusinek – Anastazja Szuppo. Dwie ostatnie bramki dla Medyka padły w odstępie dwóch minut. Najpierw mocny strzał Pauliny Dudek przełamał ręce bramkarki z Piaseczna, a chwilę później ładnym lobem popisała się Katarzyna Daleszczyk.

GOSiR był w stanie tylko raz odpowiedzieć. W 82. minucie nieoczekiwanie po rzucie rożnym główkowała celnie Aleksandra Sosnowska, zdobywając honorowego gola dla piłkarek z Piaseczna. Dwie minuty przed końcem rzut karny wywalczyła jeszcze Marianna Borkowska. Wychodzącą po kontrataku piłkarkę GOSiR w polu karnym popchnęła Radosława Sławczewa. Jedenastki nie wykorzystała jednak Sosnowska – jej słaby strzał oraz dobitkę obroniła Monika Sowalska.

Mecz w Piasecznie był przedostatnim w rundzie zasadniczej Esktraligi. Medyk Konin kolejkę przed końcem ma 63 punkty na koncie i cztery oczka przewagi nad Górnikiem Łęczna. To oznacza, że medyczki zostały mistrzyniami rundy zasadniczej. Ostatni mecz rozegrają w najbliższą sobotę, podejmując u siebie właśnie Górnika.

Później mistrzynie Polski czeka jeszcze gra w rundzie finałowej. W przeciwieństwie do męskich rozgrywek punkty po rundzie zasadniczej nie są dzielone, ale podobnie jak w Ekstraklasie pierwsza połowa tabeli zagra o mistrzostwo, a druga o utrzymanie. W grze o pierwszą szóstkę pozostały jeszcze drużyny AZS Wrocław i Olimpii Szczecin, a na pewno wystąpią w niej Czarni Sosnowiec, UKS SMS Łódź, AZS PWSZ Wałbrzych, Górnik Łęczna i Medyk Konin.

GOSiR Piaseczno – Medyk Konin 1:5 (82’ Aleksandra Sosnowska – 2’ Anastazja Karlanowa, 18’ Liliana Kostowa, 55’ Anastazja Szuppo, 76’ Paulina Dudek, 78’ Katarzyna Daleszczyk)

Medyk Konin: Anna Szymańska (46’ Monika Sowalska) – Dagmara Grad, Maria Ficzay, Radosława Sławczewa, Aleksandra Sikora, Paulina Dudek, Agata Guściora (72’ Weronika Helińska), Katarzyna Daleszczyk, Liliana Kostowa (79’ Klaudia Olejniczak), Anastazja Karlanowa (46’ Anastazja Szuppo), Anna Gawrońska (82’ Klaudia Łasicka).