Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15718) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO

22 / 17oC

Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)Wierzbinek. Serce dla Moniki wypełnione. Zbiórka t ... (0)

Finały oddalają się od Wilków, urwali Olimpii tylko jeden set

Aktualizacja 22.04.2017 21:41

W czterech setach zakończone zostało spotkanie pomiędzy Olimpią Sulęcin i Wilkami Wilczyn. Niestety zespół Tomasza Robaka nie był w stanie przeciwstawić się lepszej tego dnia drużynie z Sulęcina i przegrał 1:3.

Dla Wilków był to mecz o życie – zwycięstwo znacznie zwiększało ich szanse na awans do turnieju finałowego. Historia spotkań przemawiała na korzyść wilczynian, Olimpia do soboty nie była w stanie pokonać siatkarzy Wilków na ich własnym terenie. Ta seria w sobotę się jednak zakończyła.

Pierwszy set zwiastował jednak co innego. To goście (w tej roli w sobotę Wilki Wilczyn) najpierw prowadzili, choć ich przewaga oscylowała wokół jednego, dwóch punktów. W okolicach połowy seta Olimpia odrobiła straty i sama wyszła na prowadzenie. W samej końcówce lepiej jednak zagrały Wilki, drużyna Tomasza Robaka obroniła piłki setowe i ostatecznie wygrała 27:25.

Świetnie w pierwszym secie spisał się Kamil Radzikowski, który nękał siatkarzy z Sulęcina atakami z prawego skrzydła. W drugim secie Olimpia znalazła jednak na niego sposób i sama zaczęła punktować skrzydłami. Skutecznie atakował wysoki Grzegorz Turek, a blokiem dobrze grał Damian Sławiak.

Dwa kolejne sety miały podobny przebieg. Gra toczyła się niemal punkt za punkt i żadna z drużyn nie mogła zbudować sobie większej przewagi. W końcówkach lepsi okazywali się jednak zawodnicy z Sulęcina, wygrywając 25:20 i 25:19.

W czwartym secie wilczynianom zabrakło już chyba wiary w korzystny rezultat. W pewnym momencie Olimpia prowadziła już dziesięcioma punktami. Wilki w ostatnich piłkach odrobiły kilka oczek, ale i tak przegrał set 19:25, a cały mecz 1:3.

Porażka oznacza, że zespół Tomasza Robaka ma już nikłe szanse na turniej finałowy. Wilki po dwóch meczach mają dwa punkty na koncie. Tabeli przewodzi Olimpia Sulęcin z czterema punktami, a po trzy oczka mają Energa Ostrołęka i MOS Wola Warszawa. By awansować, wilczynianie musieliby jutro zwyciężyć 3:0 i liczyć na porażkę MOS Wola Warszawa z Olimpią Sulęcin również 0:3. W niedzielę ostatnia kolejka spotkań – Energa zagra z Wilkami, a MOS Wola zmierzy się z Olimpią.

Olimpia Sulęcin – Wilki Wilczyn 3:1 (25:27, 25:20, 25:19, 25:19)

Olimpia Sulęcin: Tomasz Kowalski, Maciej Stefaniak, Mateusz Lipecki, Patryk Zarębski, Arkadiusz Romańczuk, Adrian Kopij, Miłosz Gniot, Maciej Sas, Wojciech Janas, Piotr Trojan, Grzegorz Turek, Damian Sławiak, Bartosz Dzierżyński.

Wilki Wilczyn: Bartosz Sobstyl, Michał Muszyński, Michał Sadowski, Wojciech Paniączyk, Damian Nowak, Ireneusz Kwiatkowski, Paweł Michalski, Tomasz Kotecki, Błażej Płomiński, Kamil Radzikowski, Marcin Szczechowicz, Bartosz Ziółkowski.

• Półfinały: Olimpia Sulęcin - Wilki Wilczyn [TRANSMISJA]