Dzisiaj jest piątek 28 lutego 2020, imieniny: Romana, Makarego, Lutomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20652) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (50) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 1oC
Jutropogoda
5 / 6oC
Pojutrzepogoda
9 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
Polecamy:

Bezpłatne zajęcia nordic walking ruszają od wtorku w Koninie

Dodano: 5.05.2017 15:16
Źródło: LM.pl

Od 9 maja rozpoczną się w Koninie bezpłatne treningi nordic walking w ramach akcji Akademia Zdrowia Santandera. Uczestniczyć w nich będzie można aż do 29 sierpnia.

W ramach akcji, w wybranych miejscowościach w Polsce, przez ponad trzy miesiące odbywać się będą bezpłatne zajęcia nordic walking. W Koninie poprowadzi je Elżbieta Kaczmarek. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 9 maja o godz. 18.00. Zbiórka zaplanowana jest przy głównym wejściu do Parku im. F. Chopina.

Treningi zaplanowane są w każdym wtorek i potrwają aż do 29 sierpnia. Wstęp jest bezpłatny. Może w nich wziąć udział każdy, bez względu na wiek czy poziom kondycji fizycznej. Wystarczy spakować sportowe buty, wygodną odzież oraz kijki.

Podczas zajęć trenerzy pokażą uczestnikom, jaka powinna być prawidłowa postawa podczas chodzenia, podstawowe kroki, a także skorygują dotychczasowe błędy. Pamiętajmy, że odpowiedni sposób chodzenia to klucz do efektywnego i zadowalającego treningu – mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking.

Patronat nad akcją objęła Justyna Kowalczyk, pięciokrotna medalistka olimpijska w biegach narciarskich i czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli, a także znani polscy aktorzy Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski.

W ubiegłorocznej edycji Akademii wzięło udział prawie 2,5 tys. osób, które łącznie przeszły z kijkami ponad 12 tys. km, wspomagając w ten sposób swoje zdrowie. To idealny sport dla całych rodzin, zaczynając na dzieciach, a na dziadkach kończąc – zachęca Mirosława Krzyścin, koordynator Akademii Zdrowia Santandera.

  • Bezpłatne zajęcia nordic walking ruszają od wtorku w Koninie

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Pan Jagodzinski najlepszy
Dodano: 06.05.2017 18:37    Przez: ~Trener
Ten Nordic Walking to troche takie chodzenie z balkonikiem. Dobre jako forma terapii! Jesli ktos zdrowy, lepiej biegac!
Dodano: 11.05.2017 15:36    Przez: ~Running master
Tak, Pan Tadeusz jest nestorem polskiego nordic walking.
Dodano: 11.05.2017 16:13    Przez: ~dzialacz

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.