LM.plSportTrzeci mecz bez zwycięstwa. Strefa spadkowa coraz bliżej

Trzeci mecz bez zwycięstwa. Strefa spadkowa coraz bliżej

Czarna seria Górnika Konin trwa. Biało-niebiescy zaliczyli trzeci mecz bez zwycięstwa w lidze i ich strata do wyższych miejsc w tabeli jest coraz wyższa. W sobotę koninianie przegrali z Pogonią II Szczecin.

Wszyscy wiedzieli, że spotkanie w Szczecinie będzie dla Górnika trudne, ale po dwóch remisach w lidze biało-niebiescy zmuszeni byli walczyć o komplet punktów z Pogonią II. Szczeciński zespół na sobotę wzmocniony został czterema zawodnikami z pierwszego zespołu. Dwóch z nich wpisało się w meczu z Górnikiem na listę strzelców.

Gospodarze wyjść na prowadzenie mogli już w ósmej minucie, ale w poprzeczkę trafił Rafał Maćkowski. W 23. minucie było już jednak 1:0. Z dystansu uderzył Sebastian Kowalczyk, a zasłonięty Kołodziejczak nie był w stanie obronić strzału. Osiem minut później we własnym polu karnym faulował Dawid Śnieg. Sędzia podyktował jedenastkę, a na gola zamienił ją Kowalczyk.

W końcówce pierwszej połowy biało-niebiescy mieli aż dwie szanse, by strzelić kontaktowego gola. Najpierw błąd popełnił bramkarz Pogoni II, wybijając piłkę prosto pod nogi Jakuba Groszkowskiego. Pomocnik Górnika w dogodnej sytuacji fatalnie spudłował. Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego uderzał Paweł Błaszczak, ale jego uderzenie obronił Dawid Kudła.

W drugiej odsłonie na boisku działo się niewiele mniej. Na boisku po stronie Górnika pojawili się Krystian Sobieraj, Bartosz Świderski i Bartosz Kowalski. Zmiany nie zmieniły jednak wiele obrazu gry. Na dodatek w 66. minucie szczecinianie trafili po raz trzeci. Na bramkę Kołodziejczaka uderzał Mateusz Bochnak, piłka odbiła się od słupka, a do siatki dobił ją Seiya Kitano.

W końcówce meczu biało-niebiescy znów mieli swoje okazje, ale żadnej z nich nie wykorzystali. Minimalnie obok bramki uderzał Krystian Sobieraj, a strzał Jakuba Antosika obronił Kudła. Mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem Pogoni II Szczecin 3:0.

27. kolejka mocno zmieniła sytuację w dolnych rejonach tabeli III ligi. Co prawda Górnik utrzymał trzynastą pozycję w lidze, ale traci już sześć punktów do Wdy Świecie i Polonii Środa Wlkp. Jedno oczko straty do biało-niebieskich odrobiły natomiast zespoły KS Chwaszczyno, Pogoni Lębork i Vinety Wolin. Blisko spadku są Leśnik Manowo i Vineta, a bronić się przed ostatnimi jednym lub dwoma miejscami w strefie spadkowej będą drużyny Pogoni Lębork, Chemika Bydgoszcz, KS Chwaszczyno i Górnika Konin. Różnice punktowe między tymi zespołami wynoszą obecnie cztery oczka.

Kolejny mecz zespół Czesława Owczarka rozegra w najbliższą środę. W Kleczewie biało-niebiescy walczyć będą z Sokołem Kleczew w finale okręgowego Pucharu Polski. W przyszłą sobotę Górnik podejmie natomiast w meczu ligowym Lecha II Poznań.

Pogoń II Szczecin – Górnik Konin 3:0 (23’, 32’ Sebastian Kowalczyk, 66’ Seiya Kitano)

Pogoń II Szczecin: Dawid Kudła - Tomasz Borucki (46’ Dawid Zieliński), Szymon Jopek, Jakub Kuzko, Marcel Stefaniak, Mate Tsintsadze (46’ Seiya Kitano), Damian Pawłowski, Mateusz Bochnak (70’ Gracjan Kuśmierek), Sebastian Kowalczyk, Rafał Maćkowski, Patryk Paczuk (82’ Paweł Marczuk).

Górnik Konin: Dawid Kołodziejczak - Mateusz Augustyniak, Dawid Śnieg, Mateusz Majewski, Kamil Krzyżanowski, Mateusz Wypych (46’ Bartosz Kowalski), Maciej Adamczewski, Piotr Radoszewski (46’ Bartosz Świderski), Jakub Antosik (46’ Krystian Sobieraj), Jakub Groszkowski, Paweł Błaszczak (70’ Mateusz Majer).