LM.plSportSzalony mecz w Chwaszczynie, Sokół tylko z punktem

Szalony mecz w Chwaszczynie, Sokół tylko z punktem

Aż sześć bramek padło w sobotnim starciu Sokoła Kleczew z KS Chwaszczyno. Zespół Marcina Woźniaka prowadził już 3:1, ale ostatecznie z Chwaszczyna wywiózł tylko jeden punkt.

Starcie z niżej notowaną drużyną z Chwaszczyna było szansą dla kleczewian na powrót na fotel lidera III ligi. Spotkanie z KS rozpoczęło się jednak lepiej dla gospodarzy. W 26. minucie rajd prawą stroną przeprowadził Maksymilian Hebel. Piłkę po jego uderzeniu z ostrego kąta wybił przed siebie Patryk Łagodziński, a do siatki Sokoła dobił ją Krzysztof Cysewski.

Kleczewianie jeszcze w pierwszej połowie odpowiedzieli dwoma golami. Najpierw przypadkowo odbita piłka wpadła w pole karne gospodarzy, czubkami palców trącił ją jeszcze Przemysław Kędziora, dając wyrównanie Sokołowi. W 44. minucie Kędziora zaliczył już asystę. Jego zagranie z lewej strony na ósmy metr wykończył Łukasz Cichos. Goście prowadzili 2:1.

Po zmianie stron kleczewianie jeszcze raz podwyższyli. Przepięknej urody bramkę zdobył Łukasz Cichos. Strzelec Sokoła zauważył wysuniętego bramkarza KS Chwaszczyno i uderzeniem niemal z połowy boiska przelobował Patryka Kamola.

Zespół Marcina Woźniaka z prowadzenia 3:1 cieszył się jednak zaledwie trzy minuty. Gospodarze szybko złapali ponowny kontakt z kleczewianami. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego całkowicie wolny w polu karnym został Mateusz Węsierski i bez żadnego problemu pokonał z najbliższej odległości bramkarza Sokoła.

Remis KS Chwaszczyno wywalczył w ostatniej minucie podstawowego czasu gry. Uderzenia z dystansu Adama Wolaka nie był w stanie zatrzymać Patryk Łagodziński. Piłka wpadła do siatki, a drużyny podzieliły się punktami.

Sokół Kleczew spadł na trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 50 punktów. Jedno oczko więcej mają drużyny Gwardii Koszalin i Lecha II Poznań, a czwarty Bałtyk Gdynia ma w dorobku 49 punktów. Kolejne spotkanie zespół Marcina Woźniaka rozegra w najbliższą środę. Na własnym terenie kleczewianie zmierzą się z Górnikiem Konin w finale okręgowego Pucharu Polski.

KS Chwaszczyno – Sokół Kleczew 3:3 (26’ Krzysztof Cysewski, 60’ Mateusz Węsierski, 89’ Adam Wolak – 33’ Przemysław Kędziora, 44’, 57’ Łukasz Cichos)

Sokół Kleczew (skład wyjściowy): Patryk Łagodziński – Wiktor Patrzykąt, Sebastian Śmiałek, Robert Jędras, Arkadiusz Widelski, Piotr Kasperkiewicz, Tomasz Kowalczuk, Arkadiusz Bajerski, Przemysław Kędziora, Emile Thiakane, Łukasz Cichos.